Látom, nem értitek: most vagy soha

2010. augusztus 29. 14:42

A „demokrácia védelme” címszó alatt szanyitiborok és egyéb súlyos figurák aktivizálódtak.

2010. augusztus 29. 14:42

„Nem hibáztatok senkit, a kormány május óta folyó egész pályás letámadásának olyan sok és olyan súlyos lépései voltak, hogy a nagyközönség elvesztette az érdeklődését, és egyre fásultabban szemléli, hogyan építi le a kormányzat a hatalmát gyengítő korlátokat. Nem segített persze az sem, hogy a "demokrácia védelme" címszó alatt szanyitiborok és egyéb súlyos figurák aktivizálódtak, amitől ép lelkű ember - ha még lehet ezt fokozni -, kicsit még rosszabbul van, mint a fidesz politzálási stílusától. Meg hát ügyesen csinálták, no, el kell ismerni.

Ha az én demokráciafelfogásom egyezne Orbán Viktoréval, én is biztos így csinálnám: villámgyorsan és hideg fejjel, mint gép. Hiszen ki emlékszik már arra, amikor június nyolcadikán az LMP frakció sárga lapot mutatott a kormánynak és kivonult? Az egyetlen kivonulás volt, a legsúlyosabb jelzés az egész ülésszak alatt, megfelelő sajtóvisszhanggal. De akkor az egy távoli, nem kézzelfogható, csak néhányunk által felfogott veszély volt.

A veszély mostanra valóssá vált. Az, hogy kétszer olyan sok ajánlószelvényt kell begyűjteni fele annyi idő alatt, vagyis négyszeresen megnehezítették az önkormányzati választásokon való jelöltállítást, csak most éri el az ingerküszöböt sokaknál. Vagy most se. És akkor mindenki baromira ki lesz borulva, és énekelhetjük a kocsmapultra borulva, hogy miért hagytuk, hogy így legyen.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 36 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
meotisz
2010. augusztus 30. 14:29
Kedves "nem értitek"! Az ajánlószelvényt nem szeretik az emberek, nem szeretik, ha 8-szor csöngetnek be hozzájuk, ha a magánszférába kell beengedni idegeneket. Nagyon sok ember a szimpátiája nélkül adja oda az első jött-mentnek. A szavazás az, ami kifejezi a szimpátiát. A titkos szavazás. Miért gondolja a kommentelők közül jó pár ember, hogy a politika a kopogtatás maga? Az a munka? A kampány pl. lakossági fórumok, road-showk szervezése, program ismertetése, vitákon való részvétel. Ezektől vonja el az energiát ez a végtelenül infantilis futóverseny.
OmegaMale
2010. augusztus 30. 09:22
"Ha az én demokráciafelfogásom egyezne Orbán Viktoréval, én is biztos így csinálnám: villámgyorsan és hideg fejjel, mint gép. Hiszen ki emlékszik már arra, amikor június nyolcadikán az LMP frakció sárga lapot mutatott a kormánynak és kivonult? " Kit érdekel a demokráciafelfogásod? hol voltatok az elmúlt 8 évben, amikor hallathattátok voln a hangotokat? Érdekes módon csak akkor léptetek be a pályára, amikor már nem volt tétje a meccsnek, csak a keletkező hézagokat akartátok feltölteni. Tipikus, mi nem érthetjük, csak Katalin látja át a rendszert, de majd Ő megmondja a véleményünket :). Aranyos. Kedves Katalin, gondolod, hogy ha több időt szabunk el kopicetli gyűjtésre, akkor majd más lesz az eredmény? Mondj bármit, amiért az LMP százalákos népszerűsége pozitív irányba mozdult volna el? Aki LMP-re akarja adni a szelvényt, az arra fogja adni, aki meg nem, az nem. Az elmúlt években láttuk, hova vezet, ha egy jelentős társadalmi háttérrel nem rendelkező, szűk érdekcsoport kezébe kerülnek olyan erőforrások, amelyek menedzselése jelentős társadalmi tömeget érint (lásd az SZDSZ esete Budapesttel). Nincs egy hónapja, hogy Schiffer interjúban keményített be, hogy 2012-ben kormányképes alternatíva lesztek, 2014-ben pedig *adott esetben* leváltjátok a kormányt.Mutass bárkit, akiből egy ilyen hozzáállás szolidaritási rohamot vált ki. Ti mutattok sárga lapot másoknak, amikor még a szocialistákat sem tudjátok elég messze tartani magatóktó! Amjg még van időtök cetlit gyújteni, döntsétek el, hogy akkor Ti most melyik filmet nézitek, mert a demokárcia, amit annyira féltetek, nem azt jelenti, hogy egy szűk kisebbség mondja meg, hogy: 1. Mit csináljon a többség 2. Mi a demokrácia 3. Mi nem demokrácia Illetve volt egy ilyen párt, aki 8 évig a mérleg nyelvét tudta játszani (a hatalomvágy szülte kényszerházasság miatt), de ez távol áll a demokráciától és ez a párt a választásokon már meg sem akarta méretni a támogatottságát... A helyzet mára megváltozott, többirányú akaratok feszülnek egymásnak, ezt értékítélet nélkül is ki lehet mondani. Egy ilyen rendszerben csak azok mozoghatnak sikeresen, akik képesek a *súlyuknak* megfelelően viselkedni (pl. a megfelelő időben pofáznak és kussolnak és arra is vigyáznak, hogy mit és hogyan mondanak). Mielőtt megtaláljátok magatokon a poilitkai önmegsemmisítő gombot, gondolkozzatok el ezen, már ha tényleg azokat képviselitek, akik Rátok adták a voksukat. Nem lenne túl demokratikus pofára ejteni őket, ugye?
nyoooc
2010. augusztus 30. 08:37
A valósághoz az is hozzá tartozik, hogy az LMP - nagyon szép országgyűlési választási eredménye ellenére - csak egy kis párt, kevés aktivistával, alacsony ismertséggel, amatőr politikusok tömegével. Országgyűlési képviselőjelöltjeik egyikének szórólapján olvastam, hogy a kampány előtt pár hónappal(!) csatlakozott az LMP-hez. Nem szép dolog síránkozni a hiányzó támogatottság miatt, sokkal szebb és megbecsülendőbb dolog megdolgozni érte!
hartnesz
2010. augusztus 30. 08:13
A többi pártnak is ennyi ideje van gyűjteni az ajánlókat! az emberek el kezdtek átlátni a szitán... az LMP pedig ráfogja a Fideszre
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!