Hosszú Katinka lemondásra szólította fel a MÚSZ vezetőségét
„Ilyen alattomos, gerinctelen viselkedés után az egyetlen tisztességes lépés a teljes vezérkar lemondása lenne” – fogalmazott a háromszoros olimpiai bajnok úszó.
Hosszú Katinka ismét robbantott. Vajon mi állhat a MÚSZ-vezetők elleni nyílt harca hátterében? Ami tény: a háromszoros olimpiai bajnoknak korábban már sikerült megbuktatnia egy elnököt. Most Hargitay Andrást kérdeztük.
Nyitókép: Ekkor még teljes volt az összhang Katinka és az MÚSZ-vezetés között – Fotó: MTI/Illyés Tibor
Mint arról a Mandiner beszámolt, Hosszú Katinka közösségi oldalán lemondásra szólította fel a Magyar Úszószövetség teljes vezetőségét, mondván: „nem volt még olyan MÚSZ-vezetés, aki ennyire károsította volna a legjobb versenyzője felkészülését”.
Ezt is ajánljuk a témában
„Ilyen alattomos, gerinctelen viselkedés után az egyetlen tisztességes lépés a teljes vezérkar lemondása lenne” – fogalmazott a háromszoros olimpiai bajnok úszó.
Háromszoros olimpiai bajnok klasszisunk szerint Milák Kristóf legnagyobb ellenfele, a francia León Marchand edzője, Bob Bowman a Magyar Úszó Szövetség vezetőjétől kapott információkat immár kétszeres olimpiai bajnokunk felkészülésével kapcsolatban, ezért sikerült őt legyőznie a 200 méteres pillangóúszás döntőjében.
Emlékezetes: Hosszú Katinka aktív versenyzőkorában sem rejtette véka alá a véleményét, sőt hadjárata az akkori szövetségi elnök lemondásához vezetett.
Hosszú először 2015 decemberében állt ki a nyilvánosság elé, kritizálva az akkori, Gyárfás Tamás nevével fémjelzett MÚSZ-vezetést, azt fejtegetvén, hogy az úszószövetség úgy vár el világszínvonalú eredményeket a versenyzőktől, hogy mindehhez nem biztosítja a megfelelő hátteret.
A következő csörtére 2016. január 6-án került sor, amikor Hosszú Katinka egy sajtótájékoztatón látványosan összetépte azt a szerződést, amely 12 millió forint támogatást biztosított volna neki. A történtek után Gyárfás bizalmi szavazást kért, és ekkor még ő érezhette magát nyeregben: a tagság 2016 áprilisában megerősítette elnöki tisztségében.
Ezután következett a riói olimpia, amelyen Hosszú Katinka (a magyar csapat legeredményesebb versenyzőjeként) három arany- és egy ezüstérmet nyert, ráadásul 400 méter vegyesen világcsúccsal győzött.
Ez a diadalmenet természetesen tovább erősítette Hosszú Katinka pozícióját, hitelességét,
aki 2016 november 15-én ismét lemondásra szólította fel Gyárfás Tamást. Ráadásul a „kiáltványhoz” – többek között – olyan neves versenyzők is csatlakoztak, mint Gyurta Dániel, Kapás Boglárka; a küldöttség végül egy hét pontból álló ultimátumot adott át a szövetség elnökének, aki ekkor még határozottan jelentette ki: marad pozíciójában!
2016. november 30-án azonban Gyárfás Tamás mégis lemondott elnöki tisztéről, és 23 év után adta át a Magyar Úszó Szövetség vezetését.
Nos, kíváncsiak voltunk rá:
A világbajnok Hargitay András szerint
teljesen egyértelmű, hogy Hosszú Katinka véleményére mindig oda kell figyelni, nem lehet rá legyinteni, de – helyén kell kezelni... Azt mindenki döntse el saját maga, hogy mi állhat e kirohanás hátterében”.
A korábban a magyar úszóválogatott szövetségi kapitányi posztját is betöltő szakember úgy vélte, „semmi probléma nincs azzal, ha valaki megnyilvánul egy versenyző felkészülésével kapcsolatban, hiszen ha meg nem nyilatkoznak, akkor az a baj. A legjobb lenne Milák Kristófot megkérdezni, de ő nyilván nem mond semmit. Ha a szövetség reagál, akkor kialakul egy párbeszéd; ha nem, akkor ez a nyílt levél Hosszú Katinka magánvéleménye marad”.
Természetesen kerestük a Magyar Úszó Szövetséget is, hogy reagáljanak Hosszú Katinka megnyilvánulására, amint megkapjuk a válaszukat, frissítjük cikkünket.
Ezt is ajánljuk a témában
Hosszú Katinka szerint nem volt még olyan MÚSZ-vezetés, amely ennyire károsította volna legjobb versenyzője felkészülését.
Kapcsolódó cikkek a Olimpia 2024 aktában.
Nincs leállás: az elmúlt hétvégén három aranyérem volt a termés.
Kiss Péter Pál mostantól már kétszeres paralimpiai bajnok, emellett négyszeres világ- és négyszeres Európa-bajnok.
A pécsi sportoló a 200 méteres vegyesúszás SM9 kategóriájának döntőjében elsőként csapott a célba a párizsi paralimpián.