Putyin szerint mindenki téved: nem volt itt semmiféle interkontinentális ballisztikus rakéta
„Az agresszív akciók eszkalációja esetén szintén határozott és tükörválaszt fogunk adni” – üzente az orosz elnök.
A Twitteres közönség körében ugyanakkor nem aratott elsöprő elismerést Richard Moore posztja, aki azt találta leírni, hogy az ukrajnai háború jelentős részben az LMBTQ jogokról szól.
A brit titkosszolgálat, az MI6 vezetője már Twitter-fiókján is feltünteti az esetében használatos, általa preferált névmást, így sejthető, hogy nem csak a külföldi információkra, hanem az LMBTQ-jogokra is igazán érzékeny.
„Az Ukrajnában kibontakozó tragédia hatása alatt emlékeznünk kell azokra az értékekre és nehezen kivívott szabadságjogokra, amelyek megkülönböztetnek minket Putyintól”, írta a kémfőnök, aki szerint elsősorban az LMBTQ-jogokról van szó.
Moore ezután megosztotta egy LMBTQ-ügynök tapasztalatait, aki elmondta neki, hogy a munka miatt költöznie kellett, amikor csatlakozott a szervezethez, így megkönnyebbült, amikor megtudta, hogy van egy LMBTQ-csoport az intézménynél.
A csoporton keresztül remek barátokra tett szert a névtelen LMBTQ-harcos, akit megnyugtat, hogy ott áll mögötte ez a támogatás, amikor szüksége van rá.
Hogy mindez hogyan kapcsolódik Ukrajna orosz bombázásához és az országszerte zajló számtalan erőszakos utcai harchoz, azt csak találgatni lehet, írja a Summit News.
Mások azt jelezték, hogy a nehezen kivívott szabadságot épp a kémfőnökhöz hasonló ideológusoktól kell megvédeni. Egy kommentelő felhívta a brit kém figyelmét arra, milyen kellemetlen, hogy a harmadik világháború küszöbén is csak erre futja tőle.
A Times azt is felfedte, hogy az MI6 kémjeit arra érzékenyítik, hogy tartsák fejben azt, hogy fehérségükből adódóan társadalmi privilégiumokat élveznek és ne használjanak olyan kirekesztő és agresszív szavakat, mint például a manpower.
A kritikusok szerint a biztonsági tisztviselők a befogadás helyett foglalkozhattak volna inkább az afganisztáni és ukrajnai eseményekkel is, számolt be az újság.
Moore februárban egyébként sokat posztolt azzal kapcsolatban, hogy az LMBTQ-emberek felvételét végre nem tiltja a szervezet. A múltbéli kizárásért pedig bocsánatot kért.