BBC: Megkönnyebbültek a románok – egy csapásra elszállt minden bánatuk
Egyik napról a másikra jobb helyzetbe fog kerülni a keleti szomszédunk.
A volt elnök fia az elmúlt 15 év nagy részét az Egyesült Államokban töltötte, s innen visszatérve jelent meg a francia nyilvánosságban.
Fotó: FRANCK FIFE / AFP
Emlékezetes: Nicolas Sarkozy gaullista jobboldali elnökként 2007 és 2012 között irányította Franciaországot. Az apai részről magyar nemesi származású politikus aztán a 2012-es választáson kikapott Francois Hollande-tól a szocialisták jelöltjétől. Bár Sarkozy nagy lendülettel formálta át a francia mérsékelt jobboldalt, az elnöksége óta eltelt években perek és botrányok árnyalták be pályafutását, a francia politikának inkább már kommentálója, mintsem alakítója.
Az ifjú Sarkozy az elmúlt időszakban mint konzervatív kommentátor szerzett ismeretséget a francia nyilvánosságban, most pedig már a politikai szerepvállalás felé nyit a Politico szerint. A portál úgy tudja, Louis Sarkozy példaképe nem más, mint Donald Trump.
A 27 éves Sarkozy a bevándorlás kemény kritikusa,
amivel széles támogatottságot lehet szerezni Franciaországban. Egy cikkében ugyanakkor azt is megfogalmazta, hogy a francia konzervatív tábor megszerezhetné a muszlim szavazatokat is, hiszen ez a közösség konzervatív nézeteket képvisel, és szemben áll a baloldal szexuális woke-ista nézeteivel is.
De arról is beszélt a Politico szerint, hogy „ha négy évszázad múlva a franciák a kávém minden színét tükrözik, nem érdekel. Ha isznak bort és befizetik az adóikat, sikerrel fogunk járni”.
Ősszel, a Hamász és a Hezbollah elleni izraeli támadások kapcsán azt mondta élő adásban: „Haljanak meg mind! Izrael az emberiség munkáját végzi el ott.”
Példaképei között a francia romantikus-konzervatív írót, Chateaubriand-t, valamint Napóleont nevezte meg. A franciák császáráról írt könyve jövő tavasszal fog megjelenni.
Az ifjú Sarkozy az elmúlt 15 év nagy részét az Egyesült Államokban töltötte, s innen visszatérve jelent meg a francia nyilvánosságban.
Louis Sarkozy most szombaton a fiatal Republikánusok – a gaullista jobboldal ifjúsági szervezetének – díszvendége lesz, amit sokan a politikai szerepvállalás nyitányának gondolnak.