Feladta az egyik uniós tagállam: tárt karokkal várnak több százezer migránst
A reform 2025 májusától lép életbe.
Spanyolországban évek óta bevett gyakorlat, hogy olyan tömegszállásokon helyezik el a gyümölcsszedő idénymunkásokat, amelyek koszosak, veszélyesek, nincs áram, ivóvíz és csatornarendszer.
Bírálta az ENSZ a spanyol hatóságokat amiatt, hogy „embertelen” és életveszélyes körülmények között szállásoltak el eperszedő idénymunkásokat a dél-spanyolországi Andalúziában. Múlt héten öt nap alatt három alkalommal ütött ki tűz Huelva város környékén olyan szedett-vedett táborokban, ahol gyümölcsszedő munkások éltek.
Olivier De Schutter, az ENSZ jelentéstevője felszólította a helyi hatóságokat, hogy sürgősen javítsanak a „borzalmas körülményeken”, még mielőtt emberek halnának meg. Spanyolországban évek óta bevett gyakorlat, hogy olyan tömegszállásokon helyezik el a gyümölcsszedő idénymunkásokat, amelyek koszosak, veszélyesek, nincs áram, ivóvíz és csatornarendszer. Olivier De Schutter felhívta a figyelmet, hogy most a helyzet minden nappal egyre riasztóbb a koronavírus-járvány miatt.
Csütörtökön a spanyol egészségügyi miniszter elismerte, hogy az idénymunkások nagyobb eséllyel kaphatják el a fertőzést munka- és lakhatási körülményeik miatt.
(MTI)