Miért jó nekünk, hogy Románia és Bulgária schengeni tagok lettek?
Az uniós belügyminiszterek tanácsa csütörtökön Brüsszelben megszavazta a magyar uniós elnökségi előterjesztést, amely Románia és Bulgária felvételét javasolta a schengeni övezetbe.
Az NGO-kat érintő szabályozással kapcsolatban adott ki közleményeket a párt.
Mint a Fidesz és a VOX közös közleményében áll, az elmúlt strasbourgi plenáris hét során az Európai Parlament „saját kezdeményezésű jelentést fogadott el, amelyben felkérte a Bizottságot, hogy javasoljon új uniós jogszabályt annak érdekében, hogy felszámoljon mindenfajta ellenőrzési lehetőséget olyan NGO-k és egyéb szervezetek felett, amelyek jelenleg is törvényt sértenek, például embercsempészekkel működnek együtt vagy csalással és megfélemlítéssel demokratikusan választott kormányokat próbálnak megdönteni”.
– áll a két párt közleményében, hozzátéve, hogy bár tiszteletbe kell tartani ezen szervezetek alapvető jogait, ám ez nem jogosítja fel őket arra, hogy „trójai falóként a tagállamok demokratikus rendszerei ellen támadjanak”.
A két párt szerint ezzel a jelentéssel egy „Európai NGO Ügynökséget” is létrehozna Brüsszel. Hangsúlyozzák: a jövőben még az olyan alapvető adatok is bizalmas információnak minősülnének, mint a nonprofit szervezetek alapításának, tagságának, működésének, pénzügyi bevételeinek és kiadásainak adatai, s ebbe nem nyerhetnének betekintést sem a hatóságok, sem az állampolgárok.
– olvasható a közleményben.
Soros emberei egymás közt: így működik a hazánkat támadó nemzetközi hálózat
Ha csak öt perce van, ezt a cikket olvassa el, és képbe kerül, hogyan zajlik a Magyarország és Lengyelország elleni nemzetközi média és NGO-attack. Belsős emberek mesélik el a hálózat titkait. Bővebben is érdekel...
Nyitókép: AFP / Kisbenedek Attila