Egy budapesti templomnál látták utoljára, egy szír börtönből került elő az amerikai férfi
Travis Timmerman arról is mesélt, milyen volt hónapokig az Aszad-rezsim börtönében ülni.
A párt a büntetőtörvénykönyv módosításával akár 2-8 éves börtönbüntetést is lehetővé tenne a tilalom megszegőinek.
Az LMP törvénymódosítással és országgyűlési határozattal segítené, hogy Magyarországon továbbra is fennmaradjon a génmódosított élelmiszernövényekre (GMO) vonatkozó mentesség – közölte Jávor Benedek Schiffer Andrással közösen tartott sajtótájékoztatóján. Az Országgyűlés Fenntartható fejlődés bizottságát elnöke hangsúlyozta, a jelenlegi szabályozás nem képes az országon kívül tartani a genetikailag módosított élelmiszernövényeket, ezért javaslatukkal szigorúbban büntetnék az ilyen típusú visszaéléseket.
Schiffer András azt mondta, hogy egy új tényállást, a géntechnológiai visszaélést jelentetnének meg a Btk.-ban, aminek lenne szándékos és gondatlan formája is. Az általuk elképzelt jogszabály kerettörvényként működne és a géntechnológiai vagy más törvényekben leírt szabályok megszegőire alkalmaznák. Példaként említette, hogy ha valaki moratórium alá eső génmódosított termékek forgalmazásával vagy behozatalával foglalkozik, az akár 2-8 éves börtönbüntetést is kaphatna, ráadásul a törvényben már az előkészületet is büntetnék. Egyúttal súlyosabban szankcionálnák a környezeti vagy géntechnológiai közérdekű adatokkal való visszaélést.
Schiffer problémának nevezte, hogy egyelőre senki sem tudja, a génmódosított termékek hogyan hatnak a természetes környezetre, az emberek egészségére illetve az utódainkra. Éppen ezért javaslatuk nyomán nem lehetne üzleti titokra való hivatkozással korlátozni az információkhoz való hozzáférést. Hangot adott annak a véleményének is, hogy a génmódosított termékekre nem lehet az áruk szabad áramlásának elvét alkalmazni. Az LMP-nek az a meggyőződése, hogy a jelenlegi gazdasági és foglalkoztatási krízisből egy zöld fordulat emelheti ki Magyarországot – tette hozzá a frakcióvezető.