Veiszer Alinda az új műsorában – amelyről a Telex számolt be – azt akarta megtudni Fábrytól, hová tűnt belőle az a lendület és kritikai él, ami a 2010 előtti műsoraiban jellemezte. Ez nem derült ki teljesen, a Karinthy-díjas humorista, író, műsorvezető egy ponton elküldte a fenébe a műsorvezetőt, sőt, kétszer majdnem ott is hagyta a beszélgetést. (A portál kitér arra, hogy Fábry évek óta nyíltan szimpatizál Orbán Viktorral és a Fidesszel, rendszeresen feltűnik a miniszterelnök évértékelő beszédein. Legismertebb tévéműsora, az RTL-en futó Esti Showder a 2010-es kormányváltás után nem sokkal igazolt át a közmédiához, ahol 2011 óta megy a Fábry című saját műsora.)
Az MSZP–SZDSZ-koalíció nem tetszett Fábrynak
A beszélgetés elején Fábry fiatalkoráról esett szó, Veiszer felhozta, dolgozott Vásárhelyi Miklóssal is, aki korábban Nagy Imre sajtótitkára volt. A humorista róla azt mondta, „körbelengte egy ilyen 56-os nimbusz”, és emiatt büszke volt rá, hogy ismerte őt, későbbi politikai szerepvállalása viszont „már mérsékelten volt szimpatikus” számára, „az egész Soros Alapítvány meg ilyesmi.” A műsorvezető rákérdezett, Fábry mióta nem szereti a Soros Alapítványt, hiszen egyik könyve, a Dizájn center a szervezet támogatásával jelent meg, illetve az alapítvány tizedik születésnapi ünnepségének ő volt az egyik műsorvezetője 1994-ben. Fábrynak az nem tetszett, hogy az ünnepség előtt meglátogatták Sorost a szállodájában, és azt látta, az SZDSZ teljes vezetősége kijön a szobájából. Azt mondta, az SZDSZ-MSZP-koalíció miatt fordult el ettől a körtől.
„Hirdettek egy nagyon komoly antikommunista programot, erre a választások után pár héttel összefeküdtek a saját gyilkosaikkal. Tessék azt megérteni, hogy én ezt nem fogadom el” – fogalmazott, majd
az SZDSZ-t a rendszerváltás utáni magyar politika legaljasabb, legkártékonyabb politikai formációjának nevezte
a kommunistákkal való összeállás és a kommunisták szalonképessé tétele miatt.
Ezután arról volt szó, létezik-e olyan, hogy szabad műsorkészítés. Fábry szerint ez egy értelmezhetetlen kategória, de a saját műsorában megvan a szabadság, mert lényegében azt csinál, amit akar. Majd hozzátette: a közmédia időnként húzza az orrát, és akkor mást hív meg a műsorába. Arra a kérdésre, miért kell ezzel együtt élnie, azt válaszolta, „mert ez a foglalkozásom.” Szerinte ezek nem súlyos dolgok, az RTL-nél is beleszóltak, mi legyen a műsorában. Annyi különbséggel, hogy nem azt mondták meg, kit ne hívjon meg, hanem hogy kit igen, például promóciós okokból.