Vihar zúdul az országra, már a figyelmeztetést is kiadták (Videó)
Estére 22 és 29 fok közé csökken a hőmérséklet.
A genderszakról, a CEU-ról és az MTA-ról szóló paneleket is beleíratták a véleménycikkbe – mondta el a Kodolányi János Egyetem adjunktusa.
Az International Journal of Media & Cultural Politics című lapban jelent meg Tóth János József, a Kodolányi János Egyetem adjunktusának vélemény cikke az egyetemi feljelentésekkel kapcsolatban, azonban a lap szerkesztői alapos ideológiai rostán küldték át a szöveget és elégedetlenségüket fejezték ki amiatt, hogy a szokásos Magyarországot elítélő panelek nem szerepeltek benne – írja a Magyar Hírlap. A lap Tóth János Józseffel készült interjújából kiderül, hogy az írás eredetileg egy korábbi 888.hu-n megjelent cikkre kívánt reagálni, amelyben a szerző arra biztatta az olvasókat, hogy jelentsék, ha az egyetemi oktatójuk „liberális propagandát” folytat.
Eredetileg „az egyetemi feljelentések gyakorlatáról” címmel jelent volna meg az írás, de végül a címet is módosították. Tóth János József elmondása szerint az angol lap szerkesztői először csalódottságukat fejezték ki amiatt, hogy nem az a sztori jött le, amire a cím alapján számítottak. Bátorították a szerzőt, hogy fejtse ki részletesebben, a „feljelentésekből” származó károkat. Hallgatói inzultusokról, erőszakra felbujtásról és gyűlöletbeszédről szerettek volna olvasni a cikkben, de mint ahogy a szerző is elmondta, ilyenek nem fordultak elő. A lap szerkesztői úgy vélték, hogy a cikkben nem voltak elég hangsúlyosak azok a „kormánykritikus panelek” amelyeket, ha külföldről Magyarországra néznek, el szokás puffogtatni.
Végül a cikk címét is átíratták a szerzővel.
„Már túl voltunk a cikk elfogadásán, amikor a szerkesztő egy új, az általam eredetileg adottnál sokkal értéktelítettebb, véleményesebb címet javasolt az egésznek; így született meg a végleges változat boszorkányüldözéssel, Orbán Magyarországával és hasonlókkal.” – mondta el a KJE adjunktusa a Magyar Hírlapnak.
Arra a kérdésre, hogy miért nem állt fel és ennyi átírás után miért döntött úgy, hogy mégis végigcsinálja a procedúrát, Tóth János József azt mondta: „nagyon is elképzelhetőnek tartom, hogy a tudományos lapokban hazánk politikai vagy társadalmi életéről megjelenő kutatások vagy véleménycikkek egy része hasonló ideológiai szűrőkön ment keresztül, és meg akartam mutatni ennek egy speciális esetét, az enyémet”.