Magyarországon elsőként indult útjára az a kínai nyelvoktatási program, amelyet a napokban nyitottak meg – írta a 888. Mint közölték, a programot Dunai Mónika országgyűlési képviselő, az Interparlamentáris Unió Magyar-Kínai tagozatának reprezentánsa indította útjára.
A képviselő a 888-nak elmondta, Kőbánya és a XVII. kerület 9 általános iskolájában ingyenesen, fakultatív módon tanulhatják a kínai nyelvet a diákok az ELTE Konfuciusz Intézet tanárainak közreműködésével, a Kínai Népköztársaság Budapesti Nagykövetsége támogatásával.