Manyup: Strasbourghoz fordult a Helsinki Bizottság

2011. május 10. 12:04

Az Emberi Jogok Európai Bíróságához fordult a magánnyugdíjpénztári tagok befizetéseivel kapcsolatos döntés miatt a Helsinki Bizottság.

2011. május 10. 12:04

Az Emberi Jogok Európai Bíróságán támadta meg a magán-nyugdíjpénztári tagok befizetéseivel kapcsolatos döntést a Magyar Helsinki Bizottság. A szervezet szerint nemcsak az Alkotmánybíróság, az Emberi Jogok Európai Bírósága is korrigálhatja a pénztártagok diszkriminációját. A Magyar Helsinki Bizottság szerdán sajtótájékoztatón jelenti be lépését a Nemzetgazdasági Minisztérium József Nádor téri épülete előtt.

Az esemény meghívójában a szervezet hozzátette: 2011 decemberétől a magyar állam úgy szedi majd be a magánnyugdíjpénztárakban maradtak járulékalapjának negyedét a társadalombiztosítás javára, hogy munkában töltött szolgálati idejüket nem ismeri el. Szerintük ez egyértelműen sérti az Emberi Jogok Európai Egyezményében foglalt diszkriminációtilalmat.

Összesen 49 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
2llkedő
2011. május 11. 20:01
Lehet, hogy még mindig nem érted a kötelező beléptetést? Talán jó lenne, ha nem 34%-ot, hanem mint a németeknél 19.5%-ot vonnának le a fizetésünkből. Oszt mindenki döntse el, hogy tesz-e félre öregségére, vagy se. De ebben az esetben ez azzal jár, hogy nem a mostani nyugdíjban kell gondolkodni, hanem mondjuk a létminimumban. A többit pedig vagy félre tetted, vagy nem. Ebben nem lehetett, és lehet még most sem bízni, ezért volt kötelező. Egy kis érdekesség a régi szép időkből, még 2000-ből: http://kvt99.lib.uni-miskolc.hu:8080/servlet/eleMEK.server.fs.DocReader?id=160&file=de_2267.pdf
Mystes
2011. május 10. 23:16
Én azt nem értem, hogy ha ennyire jó ez a manyup-rendszer, akkor az úgynevezett fejlett -és nagy- országokban miért nincs sehol. És ha nincs, mert nincs, akkor miért nem vizsgálódnak a fentnevezett nemzetközi szervezetek, hogy miért nincs, és miért nem fogalmaznak meg súlyos büntetéseket az adott országokkal szemben. Úgymint: USA, Kína, Franciaország, Anglia, Olaszország, Ausztrália, Németország, satöbbi, satöbbi. Ha majd ezzel végeztek, AKKOR elővehetik a Magyar Helsinki Bizottság dossziéját.
2llkedő
2011. május 10. 17:25
"Nos, én nem rendelkezhettem a manyup-befizetéseim felett; azok kötelezően le lettek vonva a béremből, és volt rá egy homályos ígéret, hogy 40-45 év múlva lesz belőle nyugdíjam." Bocs, hogy csak most válaszolok, de nem voltam gépközelben. No, szóval. Az egésznek a lényege az volt, hogy baromi sok nyugdíjjárulékot fizettünk az "átkos" szellemében, mivel akkoriban még az állam atyáskodott felettünk. Mi (mámint mi magyar állampolgárok) az öngondoskodásra nem készültünk fel. Viszont a nyugdíjjárulékot közelíteni kellett a nyugati szinthez. Ha az állam akkor azt mondja, hogy csak 24%-ot von le ezek után a béredből, a többiből pedig gondoskodj magad öregségedre, akkor az emberek nem rakták volna félre a pénzt öregségükre, hanem elköltötték volna. Ezért választották a kötelezőséget. Viszont hogy melyik pénztárt vélasztod, azt már rád bízták. A másik része a dolognak, hogy a pénztárakban lévő vagyon egy részéből államkötvényt kellett vásárolni, azaz a magánnyugdíjból kért kölcsön az állam. Most, mivel ez megszűnt, a kínaiaknak áruljuk az állampapírjainkat, jóval rosszabb feltételekkel. A német nyugdíjjal kapcsolatban itt olvashatsz: (nem tudom, más országokban mennyi a járulék, de a németeknél ez 19,5% szemben a mi 32%-unkal) http://www.hbmk.hu/eu25/nemet/nyugdij.html
Transzila
2011. május 10. 16:09
Ja és akkor még nem szóltunk a munkavállaló által befizetett tételről, mely 0,5 %, és amely után szintén nem lesz jogosult semmire. Vagyis aki tag maradt, annak a fizetését gyakorlatilag lerabolja az állam, cserébe meg semmit nem ad.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!