A rendszer ellenzéke

2016. január 14. 07:19

Nem lehet diktatórikus kormányzásról beszélni, majd nem élni az egyeztetés lehetőségével.

2016. január 14. 07:19
Szerető Szabolcs
Magyar Nemzet

„Tölgyessy Péter a Figyelőnek az év elején azt nyilatkozta, hogy bár retorikailag az összes ellenzéki párt rendszertagadó erő, helyzetük, viselkedésük alapján inkább a Fidesz rendszerét építő oppozícióról érdemes beszélni. Én úgy vélem, onnantól lavírozta magát ebbe a csapdahelyzetbe az ellenzék jó része, amikor az alkotmányozás bojkottja mellett döntött. Való igaz: a Fidesz gátlások nélkül élt nagyarányú felhatalmazásával, s nem válogat az eszközökben, ha át akarja vinni az akaratát, ám az ellenzéknek mégiscsak az a feladata, hogy kisebbségben is érveljen az igaza mellett. S ha a kormánytöbbséget általában nem is tudja, a választókat próbálja meggyőzni álláspontja helyességéről. Így mutathat fel alternatívát. A kivonulás semmire sem megoldás, ráadásul olyan üzenete is van, hogy az adott párt magára hagyja azokat, akik rá szavaztak. Nem ördögtől való, ha a kormány alkotmányos felhatalmazást kér egy elképzelt terrorveszélyhelyzet megfelelő kezelésére. Ahogyan az sem, ha az ellenzék garanciákhoz köti a támogatását: ne lehessen visszaélni a rendkívüli jogrend adta lehetőségekkel. Erről lehet, kell is egyezkedni; nem lehet diktatórikus kormányzásról beszélni, majd nem élni az egyeztetés lehetőségével. Mintha árulás lenne szóba állni a törvényes kormánnyal.

Ha a parlamenti ellenzék egy része megmarad a teljes elutasítás és a kormányoldaltól való elzárkózás politikájánál, ha nem lép túl a szellemi erőfeszítést nem igénylő panaszkultúrán, sérelmi politizáláson, úgy képviselői az »Orbán-rezsim« ösztöndíjasai maradnak. A politika fáradságos, kemény munka; ezt akarja megspórolni például az az ellenzéki erő, amelyik akkor sem tárgyal, amikor lenne miről egyezkednie. Csakhogy a retorika, a kemény szavak nem mozdítanak ki a súlytalanság állapotából.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 27 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
belga
2016. január 14. 16:19
Az ellenzék és az ellenzéki média mára méltán kiérdemelte a "megélhetési" jelzőt. Jól elvannak. A gond csak az, hogy az ország lakósságának nem kis része viszont elég nehezen, és nem kevés köztük az olyan, aki önhibáján kívül. Ami pedig mindannyiunk gondja, hogy a fiatalok - s közülük is a vállalkozó kedvű, dolgozni akaró és tudó réteg elmegy.
august
2016. január 14. 12:52
:) Eszméletlenül találó megfogalmazás. Az "Orbán rezsim ösztöndíjasai". Akik undorodnak a hatalomtól, és a politikától, alapállásuk, hogy minden szar úgy ahogy van, és semmit nem lehet tenni. Kivonul az egyeztetésről, együttműködés számukra árulás, és kollaborálás, mint a nagyembertől megtudtuk, a kedves választók mint statisztikai adatok léteznek számukra, akiknek meggyőzésével még bíbelődni sem fontos, mert ők tudják az igazat és valót, mindenben, és mindenkor. Az, hogy mennyire jó állás ösztöndíjasként tengetni életüket, az már a második ciklus is mutatja, hisz a parlamentben több olyan csoport is bekerült, amelyik mögött nincs tényleges választói akarat, és az ösztöndíj kegyelméből, a minden tagadásából, és az "Orbán rezsimből" élnek
tango47
2016. január 14. 10:06
Én tudom, hogy az ellenzék dolga, hogy mindennek ellentmondjon, amit a kormány javasol, de ezzel az erővel az összes ellenzéki képviselő megbízhatna EGY embert, aki képviselné őket a szavazásokkor, a többi pedig mehetne well-neszezni, ahogy a kecskés tette. Nem lenne egyszerűbb?
paraklétosz
2016. január 14. 08:22
Az MN az ellenzéket bátorítja, ösztökéli. Megható az értük való aggódás.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!