Igazából tudtam, hogy váltanom kellene országot
Ehelyett ott rohadtam szinte minden magyar tévécsatornánál.
A szocialisták tehát jelen állás szerint kétfrontos harcra készülnek: a hatalom megszerzéséért nemcsak az Orbán-kormánnyal, de a Gyurcsány-párttal is meg kell küzdeniük.
„Ami a lényegi kérdéseket illeti: Gyurcsány Ferenccel nem szeretnének a szocialisták semmilyen szinten együttműködni, a DK elnöke ugyanis a személyében képviseli mindazt, amitől a baloldal igyekszik szabadulni. Beleragadt a múltba, Őszöd foglyul ejtette, a választóknak pedig csak annyit tud kínálni, hogy csináljunk egy k…a jó országot. A szocialisták tehát jelen állás szerint kétfrontos harcra készülnek: a hatalom megszerzéséért nemcsak az Orbán-kormánnyal, de a Gyurcsány-párttal is meg kell küzdeniük.
Bár Mesterházy nyilatkozatai arról szólnak, hogy lezártnak tekinti az MSZP az ellenzéki összefogás kérdését, a választásokig hátralévő szűk fél évben még sok minden történhet. A baloldali értelmiségi holdudvar szerint ugyanis történelmi bűn lenne, ha 2014-ben a számottevő társadalmi támogatottsággal bíró ellenzéki erők jelöltjei egymás ellen indulnának. Azt, hogy nincs minden kapu bezárva a DK előtt, a Bajnai-párt vezetőinek reakciói is jelzik. Ők az október 23-án történtek miatt megrendült bizalom helyreállításától – jelentsen ez bármit is – teszik függővé a tárgyalások újraindítását Gyurcsányékkal. Tekintettel arra, hogy egyes közvélemény-kutatások szerint a DK és az Együtt is a parlamentbe jutási küszöb környékén van, akár még az is elképzelhető, hogy ez a két párt lesz kénytelen megállapodni egymással.
Amikor 2009-ben Bajnai Gordon lett az MSZP miniszterelnök-jelöltje, Gyurcsánnyal, Lendvaival és Mesterházyval együtt énekelte az Internacionálét. Bár a munkásmozgalom himnusza a múlt eltörlésének szükségességét zengi, a baloldal képtelen szabadulni azoktól, akik miatt válságba került.”