Örvendetes a vita a közvélemény-kutatókról

2013. február 16. 10:49

Örvendetes, hogy a Nézőpont adatai kapcsán ismét elindult egy vita a sajnos egyre inkább hitelüket vesztett közvélemény-kutató intézetekről.

2013. február 16. 10:49
Török Gábor
Facebook

Örvendetes, hogy a Nézőpont adatai kapcsán ismét elindult egy vita a sajnos egyre inkább hitelüket vesztett közvélemény-kutató intézetekről. A baj csak az, hogy megint nem a lényegi kérdésekről beszélünk. Szerintem ugyanis először erről kellene:

1. Miért van olyan jelentős különbség az adatokban, különös tekintettel a Fidesz támogatottságára? (lásd: Nézőpont 36%, többiek 19-27%) Milyen módszertani különbségek magyarázhatják ezt a hosszú ideje megfigyelhető eltérést?

2. Nem árt-e a szakma hitelének, ha az akár pontos adatok interpretációjában politikailag értelmezhető mondatok, megjegyzések, pártos kiszólások jelennek meg? (Ez valóban a Nézőpontnál a leglátványosabb, de ha figyelmesen olvasunk, akkor máshol is találhatunk ilyeneket)

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 67 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
hátakkor
2013. február 17. 08:47
Elég a választásokat nézni
Momo
2013. február 16. 21:12
Nem örvendetes, csupán érdekes, hogy a hitelüket vesztett közvéleménykutatókról éppen a hitelüket vesztett politológusok értekeznek.
Akitlosz
2013. február 16. 21:01
1. Azért mert a nézőpontosok másik ezer embert kérdeznek meg, és Kubatov adja nekik a listát. 2. A közvéleménykutatók megrendelésre dolgoznak. S természetesen jól felfogott üzleti érdekükből elégedett ügyfeleket akarnak látni.
Öreg
2013. február 16. 20:19
Kérdések: 1. Lehet-é ellenőrizni a közvélemény kutatót, hogy valósak-é az adatai? 2. Felelős-é a közvélemény kutató, ha valótlan adatot hirdet? 3. Ellenőrizhető-é a kutatásban kiválasztott válaszadók összetétele? Vagy olyan a megkérdezettek névsora, mint a norvég Helsinki bizottságé, akik a magyar demokrácia helyzetéről Konrádot,Hellert, Harasztit, Paul Lendvait és csak/!/ hasonlókat kérdeztek meg, meg is állapították, hogy a demokrácia veszélyben van!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!