Kezdjük újra!

2010. április 12. 03:59

A feladat az első szabadon választott kormányéhoz mérhető. Most az egyszer ne rontsuk el!

2010. április 12. 03:59
„Húsz éve nem kísérte ekkora botrány, ilyen szervezetlenség, tehetetlenkedés a voksolás lebonyolítását, ami egyben kézzelfogható bizonyítékát adta a hatalomból távozó szocialisták kormányképtelenségének. Vagy talán úgy gondolták egyesek, nekik ez a néhány órás haladék is megéri az MSZP vereségének kihirdetése előtt? A kampánycsend meghosszabbítása előtt nyilvánosságra kerültek a közvélemény-kutató cégek friss felmérései, így ezekből és az e cikk nyomdába küldésekor ismert adatokból kikövetkeztethető, mi is történt tegnap Magyarországon. Az így kirajzolódó kép világos: ez a szavazás felért egy rendszerváltozással.

Általános és szabad parlamenti választáson hazánkban egyetlen párt vagy pártszövetség sem ért el még ahhoz hasonló eredményt, mint amit most a Fidesz–KDNP elért. Úgy látszik, az Orbán Viktor vezette politikai erő a kétharmados parlamenti többség kapujában áll, és bizonyosan koalíciós kényszer nélkül kormányozhat a következő négy évben. 

Az új kormány előtt álló roppant feladathoz ilyen többség, ilyen választói felhatalmazás illik. De ez az elsöprő mandátumarány csak részben a Fidesz sikere; 2006-ban az MSZP is óriási esélyt kapott a magyar társadalomtól, csak éppen nem volt képes élni vele, hiányzott a tehetség, a kormányozni tudás, hogy kiverekedje magát abból a nehéz helyzetből, amibe az előző ciklusban felelőtlensége, gyávasága és hataloméhsége a szocialistákat és az országot taszította. A bukott miniszterelnök harsány önleleplezése már csak hab volt a tortán. Tényleg, kedves szocialisták, hogy ízlett a négy éve felfalt narancsos bukta? Valóban megérte konokul végigvinni a totális bukásig, a parlamenti egyharmad, a mentelmi jog elvesztéséig ezt a játszmát?”
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 17 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kalandféreg
2010. április 12. 12:37
Ez volt itten a kulcsmondat: "Rövid távon a gazdasági vészhelyzet elhárítása, az ország pénzügyi szuverenitásának visszaszerzése a feladat, de van, ami ennél is fontosabb: közösségépítés, a társadalmi betegségek gyógyítása, a demográfiai hanyatlás megállítása, a lelki tartalékok mozgósítása, az önbecsülés helyreállítása, erős nemzeti érdekképviselet. " Úgy legyen!
Shulc
2010. április 12. 12:10
"miért nem csináljuk mi is" =miért NE csináljuk mi is.
Shulc
2010. április 12. 12:09
"A feladat az első szabadon választott kormányéhoz mérhető. Most az egyszer ne rontsuk el! " Hát igen, eddig néha-néha elbasztuk keményen, de most már szedjük össze magunkat, polgártársak! "Rövid távon a gazdasági vészhelyzet elhárítása, az ország pénzügyi szuverenitásának visszaszerzése a feladat" Hát igen, ezt könnyű lesz visszaszerezni, 70%-os államadósság mellett, "rövid távon". Maga Járai Zsigmond 40valahány évről beszélt, dehát gondolom ez a Szabi gyerek nem egy közgazdász. Sebaj gyerekek, tanulni, tanulni, tanulni! Gondolom a vészhelyzet elhárítása alatt újabb hiteleket értett... Végül is ebben az egy dologban megegyezett A Horthy, Rákosi, és Kádár-rezsim is, és az elmúlt 20 év összes kormánya: a körömre égő hiteleket újabb hitelekkel csillapították. Egyszerű aritmetikai függvénnyel ábrázolható, hogy ez hova tud vezetni, és vezetett, pl. Amerika és még 18 ország esetében, melyek az államcsőd szélén állnak. De ők biztos tudják, mit csinálnak, és ha mindenki ezt csinálja, miért nem csináljuk mi is?
Ózanagyvarázsló
2010. április 12. 06:53
Bizony a mentelmi jog...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!