Heim Péter: Drasztikus nyugdíjcsökkentés kell!

2012. július 11. 09:51

Nincs valós egyensúlyban a nyugdíjkassza, egyre romlik az eltartó-eltartott arány – indokolt a Századvég Gazdaságkutató elnöke.

2012. július 11. 09:51

Hiába növekedett a német gazdaság, mi visszaestünk – fogalmazott az MTV A Lényeg című műsorában Heim Péter, a Századvég Gazdaságkutató elnöke. Heim úgy véli, Európában erőteljes bankóprésre lehet számítani, ám ezzel megvárják a dél-európai országok kiadáscsökkentő vagy bevételnövelő korrekciós lépéseit. Attól, hogy járulékot csökkentünk, még nem lesz beruházás a magyar gazdaságban – mondta az elemző, aki szerint a 2500 milliárdnyi beragadt uniós forrás elosztását decentralizálni kellene. Heim Péter szerint a befektetők legnagyobb baja, hogy az adópolitika nem kiszámítható.

A Századvég Gazdaságkutató elnöke azt mondta, a kormány ugyan tett lépéseket a kiadáscsökkentés terén, ám ezek még mindig nem elegendők. Drasztikus csökkentésre van szükség a nyugdíjrendszerben, hiszen egy elöregedő társadalomban tovább fog romlani az eltartó eltartott arány – vélte Heim, aki szerint a nyugdíjkassza nincs valós egyensúlyban. Az elemző szerint ösztönözni kell a gyermekvállalást, és helyesli azt az elképzelést, miszerint a vállalt gyermekekhez kössék a nyugdíjakat. Heim azt mondta, az ezt kritizáló parlamenti ellenvélemények rövidlátók voltak és a szavazatszerzésről szóltak. Koherens gazdaságpolitikát kell képviselni, ebben az esetben lehet nemkonvencionális lépéseket tenni – fogalmazott az MTV-ben a Századvég Gazdaságkutató elnöke.

Összesen 215 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
blogen
2012. július 12. 15:59
Az Alkotmányozó Nemzetgyűlés nem része a magyar politikai hagyományoknak, kizárólag törvénysértő módon, gyakran egyenesen bábkormányzatok színjátékaként működött ilyesmi Magyarországon, ahol az alaptörvényeket egyszerűen a törvényes országgyűlés kezeli, így az alkotmányozáshoz soha nincs szükség többre, mint egy legitim országgyűlésre. Mondjuk azt le kell szögezni, hogy maga az alkotmány, mint jogi aktus is teljességgel ellentétes a magyar hagyománnyal, a legtradicionálisabb állapot az lenne, ha semmilyen alaptörvény nem létezne, a közjogi berendezkedésről rendes törvények rendelkeznének, ahogy az szokás volt a XX. század törvénysértései és bábállamai, majd ezek örökségeként normává emelt illegitimitása előtt.
blogen
2012. július 12. 14:51
A „Szabadság, egyenlőség, testvériség” soha nem volt demokratikus jelszó, nyilván aludtál történelemórán, de ez a francia burzsoázia jelszava volt és ez alatt a saját politikai szabadságukat, a jogegyenlőséget és burzsoázia egyetértését értették. Ráadásul ezek a burzsoáziák voltak azok a libertinusok, akik közül Sade márki válogatta könyvei jellegzetes figuráit. Szal valójában kezdettől fogva azt jelentette e hármasság, ami szerinted évszázadok múlva lett csak belőle: libertinus szabadosság, gazdasági egyenlőtlenség és a burzsoázia összefogása a többiek, a nemesség és a negyedik rend ellen. A történelmi ismeretek hiánya a kisebb probléma az okfejtéseidben, a politikai vakság a nagyobb, miszerint például a demokratikus rendszer maga a kontroll, amit a civil társadalom rombol, mivel a demokratikus kontroll ellenében határozza meg magát, úgy beszél a demokratikus kontrollról, mintha az valami homályos "hatalom" lenne, amivel szemben ellenállást kell gyakorolni és árnyékhatalmat kiépíteni. De mi a büdös lófasznak, hiszen a demokratikus rendszer lényege az, hogy rendelkezik az összes lehetséges eszközzel a hatalmat gyakorlók kontrolljára. A civil mozgalom ebből adódóan korunk legjelentősebb antidemokratikus mozgalma. Ez csak egy példa arra, hogy a hozzád hasonló kevésbé művelt vakok milyen nehezen igazodnak el nemcsak a közelmúlt, hanem korunk politikájában is!
Barnabox
2012. július 12. 12:05
Amikor olvasom ezt a barmot, a bicska nyílik ki a zsebemben!!! Mi a túróból élne meg az átlag nyugdíjjas ha még azt is csökkentenéd? Marha...43 év szolgálat során befizetünk (hozammal együtt) cca 25-30 misit. Ha azt veszed, hogy nyugdíj után élsz még tíz évet, mennyit kapsz vissza? felét, 60-70 %-át? Tehát azt a kérdést kell feltenni hogy hol a pénz??? És ki tehet arról,hogy ilyen szar a gazdasági szerkezetünk, és az élőmunka értékteremtő képessége? Az biztos hogy nem a "kisember"a hibás, mégis ő szivja meg!...20 év alatt sem sikerült változást gerjeszteni a gazdasági szerkezetben méllyen tisztelt politikus urak!!!Ez bizony a ti saratok!!! De az is idióta, aki nem fejti ki részletesen mire is gondol! Mert ha netán arra gondolna, hogy nem kell havi 200 eFt felett nyugdíjjakat kifizetni, akkor igazat adok neki! Igy azonban az interjú csak indulatot gerjeszt bennem, és elküldeném a riporterrel együtt arra a bizonyos meleg vidékre...
korona
2012. július 12. 09:50
Az egykori Jugoszláviában nem kiróvó nyugdíjrendszer volt, hanem felhalmozó. Olyan, mint Németországban. A nyugdíbiztosítási szervezet Jugoszláviában állam volt az államban és olyan gatdag volt, hogy alacsony kamatra magának az államnak adtak kölcsönt bizonyos építkezésekre, útépítésre, gyárak építésére. A jugoszláv bruttó fizetés 50%-a ment a nyugdíjalapba (Zavod za penzijsko i invalidsko (rokkant) osiguranje PIO), amelyet amint megkapta a nagy autonómiával rendelkező állami nyugdíjintézet, azonnal dollárra váltott és a külföldi tőzsdéken forgatta. A nyugdíjak enorm magasságú volt. Vígan meg lehetett élni belőle, sőt tilos volt bármiféle munkát vállalnia a nyugdíjasnak, mert ha megtudta az állam, megszűtette a nyugdíjfolyósítást az illetőnek. Sajnos ezt a virágzó társadalmi ágazatot a Milisevity rezsim kifosztotta, megsemmisítette, a vagyonát elvette és fegyverekre költötte, jó részét ciprusi bankokba rakta és nem keveset a saját zsebébe süllyesztette. Jelenleg a szerbiai nyugdíjrendszer úgy- ahogy lábadozik, követeli vissza a saját ingatlanjait, ami nagyon jelentős vagyon. Egyébként, mint régen Jugoszláviában, most is létezik a szerb parlamentben a Nyugdíjasok Pártja, és mivel taglétszáma igen számos, jelentős beleszólása van Szerbia társadalompolitikai életébe. A jelenlegi magyarországi nyugdij ugyan európai szemszögből kicsi, de Szerbiához viszonyítva sokkal jobb, magasabb (kétszer akkora, mint ott). Remélem, hogy itt is valahogy rendeződni fog a nyugdíjrendszer, mert bizony a jelen fiataljai is egyszer el fogják érni a nyugdíjkorhatárt és ne is mondogassák, hogy az ő öregkorukban már nem is lesz nyugdíj. Ez hülyeség. LESZ NYUGDÍJ AZ Ő RÉSZÜKRE IS! Jelenleg nem 4,2%-kal kell emelni a nyugdíjakat, hanem 40,20%-kal, hogy meg lehessen élnie egy öregnek a nyugdíjából!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!