WHO reagált az USA kilépésére: Musk nem válaszolt, csak egy búcsúcsókot dobott a szervezetnek
A WHO amúgy reméli, hogy az Egyesült Államok átgondolja a dolgot.
A következő években a maximális biztonsági szintű virológiai laboratóriumok száma globálisan elérheti a hatvanat.
Kuangtung tartomány vezetősége májusban jelentette be, hogy a következő öt évben 25-30 biológiai biztonságú laboratórium felépítését tervezi.
„Mi történhet?” – kérdőjelezte meg a bejelentést Jack Posobiec a Human Event vezető szerkesztője.
A közel hatvan biolabor a világ egész területén megtalálható lesz, többek között az Egyesült Királyságban, az Egyesült Államokban, Indiában, Gabonban és Elefántcsontparton.
Az amerikai hatóságok jelenleg is vizsgálják a Vuhani Virológiai Intézetet, mivel egyes feltételezések szerint a koronavírus-világjárvány ebből a laboratóriumból szivároghatott ki.
Ez pedig aggasztja a szakértőket, akik további szivárgástól tartanak.
„Az Egyesült Királyságban és az USA-ban ezek a létesítmények a média középpontjában állnak és jól működtetik a jelentési rendszerüket, de még mindig nem tartunk ott, ahol szeretnénk. Amennyivel többet dolgozunk, annál több baleset fog történni” – mondta Filippa Lentzos a King’s College in London kutatója.
Richard Ebright a Rutgers Egyetem professzora szerint minél több intézmény és minél több egyén kap hozzáférést ezekhez a veszélyes anyagokhoz, annál nagyobb a kockázat.
Ebright elmondta, hogy az alacsonyabb biológiai biztonsággal működő laborok esetében sok baleset és nagyszámú szivárgás történt. Ezért
Az elmúlt évtizedben elszaporodtak az olyan laboratóriumok, ahol kiemelten veszélyes biológiai kutatásokat hajtottak végre. Ennek nyomán a tudósok arra figyelmeztetnek, hogy a laza ellenőrzési rendszerek és szabályok újabb világjárványokhoz vezethetnek – írja a ZeroHedge.