Azért nőnek az egyenlőtlenségek, mert az állami tőke megszűnt létezni

2018. február 16. 22:56

Az új World Inequality Report 2018 szerint a gazdasági egyenlőtlenségeket a tőketulajdonlás egyenlőtlenségei is okozzák: az állami tőke csaknem eltűnt 1980 óta és magántőkévé alakult át. Így viszont a globalizált szabad piac egyik legfontosabb káros hatását, az egyenlőtlenségek növekedését a kormányzatok már egyre kevesebb eszközzel tudják kezelni. Bár az országok gazdagabbá váltak, az állami tulajdon csökkent. Az ábra a nettó állami és magánvagyon értékét viszonyítja a teljes nemzeti jövedelemhez. A magántőke értéke megsokszorozódott, miközben az állami tőketulajdon elporladt és a nemzeti jövedelem nulla százalékára zuhant vissza. Amerikában az érték már negatív, ami azért lehetséges, mert immár sokkal nagyobb az állam adóssága, mint vagyona.

2018. február 16. 22:56
null

Összesen 24 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
teljesenertelmetlen
2019. március 07. 20:00
Miután a ló egyik oldaláról átestünk a ló másik oldalára, most ideje, hogy felkapaszkodjunk, és megüljünk a hátán. Ez is része az illiberális államnak. Vannak olyan szektorok, amiben jobb, ha részt vesz az állam, hogy legalább befolyásolni tudja a szabad rablást.
budapestbar
2018. február 19. 10:46
Csakhogy a mostani vadkapitalizmus egy ősi harcmodorra épít: alakíts ki olyan helyzetet, amelyben az ellenfélnél legalább kétszeres túlerőben vagy. Ez Magyarország esetében legalább 1000-szeres túlerőt jelent... Milyen versenypiac az, ahol a történelmi okokra visszavezethetően a nyugatiaknak űrhajója van, nekünk meg kizárólag a lábunk, az is visszeres....? Ez nem tiszta versenyhelyzet, a kapitalizmus pedig kizárólag tiszta versenyhelyzetben lehet sikeres, ezen tiszta versenyhelyzet megteremtéséhez szükséges az állami szabályozás....
KannibálTatárÚr
2018. február 18. 22:44
Te nem, de a lakosság túlnyomóm része észrevette, hogy 45 éve (1970-es évek eleje) magasabb volt a lakosság jövedelme, mint ma. Pedig akikor az állam beruházott, ma meg csak a szélhámosok élősködnek rajta.
Akitlosz
2018. február 18. 22:36
dzsordzs bácsi inkább csak üzletembernek álcázott politikus, így nem kell választásosdit játszania.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!