Hajdú Péter: Magyar Péter bement a Partizánba, és tolt egy Mónika show-t (VIDEÓ)
A műsorvezető-producer elárulta azt is, szerinte van-e Orbán Viktornak alternatívája.
Orbán Viktor a Kossuth rádió vendége volt, a brüsszeli EU-csúcs kapcsán. Összefoglalónk!
Nyitókép: Sameer Al-Doumy / AFP
Orbán Viktor a Kossuth rádió vendége volt, a brüsszeli EU-csúcs kapcsán. A miniszterelnök péntek reggel élőben jelentkezett a belga fővárosból, a Jó reggelt, Magyarország! műsorban.
Az interjú előtt, csütörtökön arról számolt be a miniszterelnök, hogy az EU-csúcs legfontosabb kérdése az ukrán gabona ügye, ugyanis „az ukrán dömping lassan tönkreteszi az európai és a magyar gazdákat”.
Az interjúban beszámolt arról Orbán Viktor, hogy „furcsa érzés Magyarországról jönni Brüsszelbe”, mert hazánk úgy néz ki, mint egy egészen normális ország, mivel higgadt, nyugodt és észszerű gondolkodás zajlik, mégha vannak a Dallast idéző közjátékok,
míg Brüsszelben háborús hangulat, nyelvezet, logika uralkodik.
Mintha a saját háborújukat vívnák – jegyezte meg a kormányfő.
Mi nem állunk háborúban Oroszországgal, de ők igen – mondta Orbán. Jól emlékszem, hogy indult ez a háborús spirál: a sisakoktól jutottunk el a katonákig. Korábban a németek nem akartak fegyvereket küldeni, akkor sisakokat küldtek. Ma olyan rakétarendszereket adna Németország Ukrajnának, amellyel be lehet lőni orosz területekre.
„Úgy érzem magam, mintha egy másik galaxisba érkeztem volna” – mondta a brüsszeli háborús hangulatról a miniszterelnök.
Orbán Viktor megjegyezte, hogy az a legriasztóbb, hogy ami 2-3 hónappal ezelőtt elképzelhetetlen lett volna, az mára hétköznapi eseménnyé válik. „Ez nem egy videójáték. Ez a valóság. Egy-egy döntésnek az a következménye, hogy másnap meghal valaki. Mára már százezrek haltak meg” – emlékeztetett a háború kapcsán. A brüsszeli nyilatkozatok hatásai felmérhetetlenek.
Két dolgot kell képviselnünk, mondta:
a tűzszünetet és a béketárgyalást.
Magyarországon pedig a baloldal háborúpárti, a háborúba való belesodródást pedig el kell kerülni.
Arról is beszélt a miniszterelnök, hogy Nyugaton csak a választások során kérdezik meg az embereket a véleményükről, míg itthon a nemzeti konzultációk révén gyakran vonják be az embereket a döntésekbe.
Nyugaton is jobban támogatják az emberek a háborúellenes politikai erőket, azonban ez azért nem eredményez békepárti fordulatot Európában, mert Brüsszel valójában Soros György hálózatának fogja.
A Soros-féle hálózat beépült az európai intézményekbe. Az unió pénzt ad nekik, hogy működjenek – mondta a miniszterelnök.
Orbán Viktor az ukrán gabona ügyéről is beszélt: szerinte azért veti el a kormány a gabona behozatalát, mert az ukrán gazdálkodás szabályai jóval könnyebbek, mint az uniós, így az ukránok olcsóbban termelnek, olcsóbban tudják eladni a terményeiket, így pedig piacot szereznek – amivel a magyar gazdák elveszítik a megélhetésüket.
Brüsszel teljesen süket erre a dologra, és a legfőbb célja Ukrajna segítése, és emiatt tönkretesszük magunkat.
Az uniós gazdák pedig nem véletlenül dühösek, hiszen az látszik, hogy Brüsszelnek fontosabbak az ukránok, mint az európai gazdák.
Béke és jólét – ezért hozták létre az uniót, mondta a miniszterelnök, s megjegyezte, ezzel szemben most menetelünk a háború felé és rosszlét van.
Negatív a vélemény a brüsszeli bürokratákkal szemben, a mostani EU-s választás kérdése, hogy ki a békepárti és ki a háborúpárti.
„Minél több békepárti politikust kell küldeni az Európai Parlamentbe. Meg kell állítani ezt a háborús pszichózist, mert korábban ez egy lokális ügy volt”
– mondta a miniszterelnök.
El lehet jutni egy lokális konfliktustól a világháborúig – jegyezte meg Orbán Viktor, hiszen fontos, hogy a részvételünkkel ne idézzünk elő egy világháborút. A miniszterelnök elmondta, az első világháború is egy lokális konfliktusként indult. Lépésről lépésre terebélyesedett ki, s utólag kiderült, hogy a balkáni háborúnak vélt konfliktus a világháború első felvonása volt – ezért mindig óvatosságra kell inteni a nyugati politikusokat.
„Vannak ezek a Valóvilág szerű sorozatok, de a fontos dolog nem ez, hanem a háború” – nyilatkozta a hazai események kapcsán.
Megjegyezte, miután a magyar baloldalt Brüsszelből és Washingtonból etetik, ezért ők is háborúpártiak. A legfontosabb kérdés a magyar emberek számára – a békén túl – pedig az, hogy a tanároknak és óvónőknek járó pénzt megszerezze Magyarország az EU-tól.
Budapest pedig a régi baloldal embereinek a fogságában van, a fontos ügyeket nem a főpolgármester dönti el Budapesten, nehéz is ezt elhinni róla. Azért üres a kassza Budapesten, mert a baloldal régi emberei csődbe vitték.
Budapesten szép és kényelmes életnek kéne lennie, de a kasszából szétfolyik a pénz,
ki kell tenni a városvezetésből Gyurcsány embereit, mert különben csődbe mehet a város.