Holdra szállnának az oroszok 2030-ig

2015. április 14. 16:33

2029-2030-ra tervezik az orosz űrhajósok Holdra szállását – jelentette be Igor Komarov, az orosz űrkutatási hivatal (Roszkoszmosz) vezetője. Igaz, a Holdra szállás nem része a most készülő, 2016-2025-ig szóló új orosz szövetségi űrprogramnak.

2015. április 14. 16:33

Az orosz űrhajósok Holdra szállását 2029-2030-ra tervezik – jelentette be Igor Komarov, az orosz űrkutatási hivatal (Roszkoszmosz) vezetője kedden Moszkvában.

Az orosz holdprogramban 2028-2029-re tervezték az ember nélküli űreszközök leszállását a Föld körül keringő égitestre, ezt követően pedig az orosz űrhajósok landolását. Az orosz űrkutatási hivatal vezetője hozzátette, hogy ennek érdekében máris el kell kezdeni a munkát. Azt is elmondta, hogy kialakították az űrhajósok úgynevezett hasznos terhek Holdra juttatásának sémáját, és közel vannak az ehhez szükséges szupernehéz hordozórakéta gyártójának kiválasztásához. Komarov hangsúlyozta, hogy Oroszországnak vezető szerepet kell vállalnia az űr hasznosításában, beleértve a Holdra, a Marsra és a Naprendszer más égitesteire irányuló küldetések megvalósítását.

A Roszkoszmosz vezetője mindeközben elismerte, hogy a Holdra szállás nem része a most készülő, 2016-2025-ig szóló új orosz szövetségi űrprogramnak. A korábbi programokból szinte mindegyiket megtartják azok megdrágulása ellenére is – mondta. Igor Komarov és Dmitrij Rogozin, az űrkutatásért és hadiiparért is felelős orosz miniszterelnök-helyettes hétfőn számolt be Vlagyimir Putyin államfőnek az orosz űrkutatási program alakulásáról, az orosz Távol-Keleten épülő Vosztocsnij nevű űrkikötő állapotáról. A Roszkoszmosz vezetője az orosz elnököt arról tájékoztatta, hogy az új szupernehéz hordozórakéta az Angara nevű rakétacsaládra fog épülni. Fellövését 2024-2025-re tervezik az új oroszországi űrkikötőből. A Holdra repülést két szakaszban, az égitest körül keringő egyik űrállomáson való átszállással képzelik el.

A lenta.ru orosz hír-, és elemző portál emlékeztetett arra, hogy korábban Jurij Koptyev, a Roszkoszmosz tudományos-műszaki tanácsának elnöke az Eho Moszkvi rádióban még 2027-2028-ra tette az orosz űrhajósok Holdra szállásának idejét és az emberes űrrepülés költségét 500 milliárd rubelre (mintegy 2700 milliárd forint) becsülte.

Összesen 32 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
GV0917
2015. április 15. 10:40
Jaj Ivanuska, Ivanuska !Bolond Ivanuska! Miért "Roszkoszmosz"? Pocsemu?(ploha) Miért nem "Jókoszmosz"?(horoso)Pacsemu? Mint mondani 1916-ban ruszin szakaszvezető (k.u.k.) katonának-mi a neved? -Szarka Pál! -De csúnya neved neked! Miert nem Krumlpi kapál? Miert Szar kapál? Na meg hogy Rossz Koszmosz! Koszmegesz téged Ivanuska!
Riwen
2015. április 14. 20:28
Jobb később, mint soha.
peti
2015. április 14. 19:43
Amit az amerikaiak megtettek 45 éve, ma nem tudnák megtenni. Kell(ene) nekik jó tíz éves nekifutás. Ha a NASA költségvetése nem változik számottevően, még több. Remélem, a kínaiak és az oroszok komolyan gondolják, mert akkor elindulhat egy újabb presztízsharc (mini-űr-hidegháború) a három nagy között, és abból mi, mint nézők, és mi, mint emberiség csak profitálhatunk. Biztosan nem megyünk a Marsra a Hold újabb érintése nélkül, és bele kell húzni, mert mindössze 15 év maradt 2030-ig, a hidegháborús méretű űrkutatási büdzsék meg sehol. Még egy holdraszállás is neccesen jön össze. Összejöhet, de szoros lesz. Akármit is mondanak most a fejesek, szerintem az itt kommentelők jó része a Marsra szállást nem éri már meg. Nemigen következik az be 30 éven belül.
kjkj945
2015. április 14. 18:11
https://www.youtube.com/watch?v=JCd_LfQtuJI https://www.youtube.com/watch?v=yCSvKuOB54E https://www.youtube.com/watch?v=ckIiMnyR8DM https://www.youtube.com/watch?v=MUqptvdtaMg
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!