A hagyományos egészségügyi és nyugdíjrendszer összeomlása valószínűleg elkerülhetetlen

2014. december 18. 12:30

Az emberiség hajnalán, néhány százezer éve az életmód se több, se kevesebb nem volt, mint az élőlények alkalmazkodási stratégiájának különböző megjelenési formája a túlélés érdekében. Alkalmazkodásunk sikerének lényeges eleme, hogy a környezetet alázattal, tisztelettel kezeltük és nem akartuk, illetve a rendelkezésre álló eszközökkel nem is tudtuk leigázni a természet erőit.

2014. december 18. 12:30
Heim Pál

Több mint négymillió éves törzsfejlődést követően elképesztően rövid idő, mindössze 150 év alatt kellett volna az emberi szervezetnek alkalmazkodnia egy gyökeresen megváltozott életvitelhez. A számtalan egészségügyi (mozgásszervi, emésztőrendszeri vagy az immunrendszert érintő) probléma mögött döntően ez a rendkívül rövid idő alatt megváltozott életvitel áll. Ha ehhez hozzávesszük, hogy a környezet szennyezésével vagy a különböző kémiai anyagok bevitelével a szervezet ellenálló képessége is értelemszerűen lecsökken, akkor nem lehet azon sem csodálkozni, hogy a kórokozókkal szemben teljesen kiszolgáltatottá válik Isten alkotta csodánk, saját létünk.

Bismarck óta számtalan jóléti intézkedés született, hogy a társadalom egészségügyi, szociális problémáit az állam orvosolja, azonban sajátos módon a nyugdíjrendszer és az egészségügyi ellátórendszer is hozzájárult ahhoz, hogy a családok és kisebb közösségek öngondoskodó képessége jelentősen csökkenjen. Márpedig öngondoskodás nélkül szomorú jövőkép elé néz az emberiség. Aki nem csak a mának él, az felkészül a legrosszabb forgatókönyvre is, azaz arra, hogy a világ kormányai hamarosan képtelenek lesznek finanszírozni a jóléti, szociális és egészségügyi szolgáltatások többségét. A hagyományos egészségügyi és nyugdíjrendszer összeomlása valószínűleg elkerülhetetlen. Ezért mindannyiunk közös érdeke, hogy egészségünkre értékként tekintsünk, öregkorunkat pedig a család megnyugtató szeretete és gondoskodása kísérje.

 

Az anyag megjelentetését a Splendidea Communications Kft. támogatta

Összesen 4 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
pitypang1125
2016. január 17. 14:01
Az anyátok hazug picsáját! Nem kellene a rendszerből kilopni a pénzt! Az emberek 80 százaléka meg sem éli a nyugdíj korhatárt, persze a befizetéseikre a hozzátartozók keresztet vethetnek! Ha ne adj isten kórházba kerül az ember, kiszámláznak a TB-nek olyan számlát, mint ha a napjait egy 5 csillagos szállodában töltötte volna, vellnesz részleg és szauna, masszázs igénybevételével! Saját pl! Egy egyszerű, legolcsóbbak számító szívkatéterezés, 5 évvel ezelőtt 1300000-FT, 4 nap kórházi koszton, saját WC papír használatával! Hát a jó anyátok picsájának hazudozzatok! A napi átlagot akkor szorozzuk be 200 emberrel mert zsúfolásig telt-ház volt!!!! Szemétládák!!!!!
smarton
2015. június 15. 09:51
" Aki nem csak a mának él, az felkészül a legrosszabb forgatókönyvre is, azaz arra, hogy a világ kormányai hamarosan képtelenek lesznek finanszírozni a jóléti, szociális és egészségügyi szolgáltatások többségét. " Ha ez bekövetkezik, akkor vajon az ellátatlanok százmilliói, netán milliárdjai majd hagyják, hogy a takarékoskodók békésen, derűsen élvezzék takarékoskodásuk eredményét (valamilyen szigorúan őrzött, elit kórházban, negyedben, stb.)? Farkastörvények jönnek, már itt is vannak. Aki nem csak a mának él, nem képes a kincstári optimizmusra.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!