A Károli Gáspár Református Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának rendezvényén a református püspök kiemelte: a pápa személye és a pápaság intézménye mindenképpen integratívnak és hitelesnek mondható. Kitért arra: XVI. Benedek még pápává választása előtt magyar református teológiaprofesszorral is levelezésben állt. Bölcskei Gusztáv emlékeztetett arra: II. János Pál pápa bátran vállalta, hogy testben megtört, beteg, idős emberként jelenik meg a hívek előtt.
Megjegyezte, hogy az ember mint fogyasztó inkább odafigyel a bűnnel kapcsolatos, mint a másfajta hírekre, ezért koncentrál a média világa inkább az előbbiekre. A kereszténységnek azonban vállalnia kell, hogy ezekre a hírekre „nem ugrik”. Hozzátette: a két református egyházkerület által üzemeltetett Európa Rádió nem tűzte ki célul, hogy egy hírt először közöljön. „Ebben a rádióban arról beszélünk, amit mi tartunk fontosnak”, a rádió munkájának pedig a hitelesség a mércéje.
Meggyőződése szerint az egyház felelőssége, hogy a kereszténység üzenetét, az örömhírt vonzóvá tegyék, és amikor például a televízióban megjelenik egy egyházi esemény, az felkeltse a nézők érdeklődését. Megemlítette a személyi jövedelemadó egy százalékának felajánlásához kapcsolódó kampányra készített, nagy visszhangot keltett promóciós filmjük hatását is. Voltak, akik csak amiatt mentek el református templomba, mert látták ezt a nem szokványos alkotást – tette hozzá.
Várszegi Asztrik úgy látja: XVI. Benedek pápa lemondása „hihetetlen tiszteletre méltó és őszinte cselekedet”, ami „a keresztény őszinteség gesztusa volt”, és új lehetőséget nyit nemcsak a katolikus egyház, hanem az egész világ kereszténysége számára is. Hangsúlyozta: az egyháznak konkrét választ kell adnia spirituális, lelki téren, „kézzelfoghatóan kell megmutatni Krisztust”, és így „a szenvedésünkben, mindennapjainkban kell hitelesen megélni” és a környezet számára tudtul adni, hogy „hiszünk benne”.
Rámutatott: a szekuláris média pontosan úgy reagál, amilyen a természete, indiszkréciókat is akar tudni, „olyant is, ami nincs”, és a kereszténységgel sem tesz kivételt. A pápa lemondása miatti médiaérdeklődés azt jelzi, hogy „ezek szerint a pápaság mégis érdekes a világ számára”, ugyanakkor azt is látni kell, hogy „minden csoda három napig tart ebben a világban”. A pápa személyét illetően sokféle hír lát napvilágot, amelyekben „mindenki biztos befutó és mindenki biztos vesztő lehet”.