Az interjúban a köztársasági elnök leváltása is felmerült. Erről Magyar azt mondta: „Nagyon udvariasak próbáltunk lenni. Méltósággal távozhatott volna, de nem élt a lehetőséggel, valószínűleg Orbán nyomására. Megpróbálják akadályozni a rendszerváltást, talán azért, hogy ne derüljenek ki a bűncselekmények, a milliárdos csalások és sikkasztások. Furcsa látni, hogy most éppen azok védik a jogállamot, akik 16 éven át lebontották azt. Soha nem látott, kétharmadot meghaladó többségünk van, ezért alkotmányt is módosíthatunk. A magyarok arra adtak felhatalmazást, hogy tiszta lapot nyissunk. Új emberekre, új szabályokra, valamint ismét működő fékekre és ellensúlyokra van szükség” – fogalmazott.