Amerikai konzervatív lap hasábjain álltak ki Magyarország és Lengyelország mellett

2020. április 24. 22:22

Úgy látszik, eddig a két ország a különleges felhatalmazást életek mentésére használta – jelenti ki a szerző.

2020. április 24. 22:22

„Miért csapott le a média Magyarország és Lengyelország koronavírus ellenes intézkedéseire" – ezzel a címmel jelent meg egy cikk a The American Conserative hasábjain pénteken.

A spanyolnátha óta a koronavírus a legtöbb halálos áldozattal járó vírus Európában, így érthető, hogy a média figyelme ennek a megállítására irányult – kezdi a cikket Anna Wellisz, aki egy washingtoni tanácsadó cégnél tölt be vezető pozíciót.

Ezért is meglepő, hogy indokolatlanul támadtak meg a centrum jobb oldalát képviselő kormányokat Közép-Európában, konkrétan Magyarországot és Lengyelországot. Nem azért, mert nem foglalkoznak az egészségügyi helyzettel, hanem mert ugyanazokkal a rendkívüli felhatalmazásokkal éltek, amivel a világ többi demokratikusan megválasztott vezetője is – folytatja.

És mit csinál a két említett kormány az újonnan szerzett hatalmával? – teszi fel a kérdést a szerző. Lengyelország és Magyarország egyaránt március 4-én azonosította az első megbetegedéseket. Magyarország hét nappal később bezárta az iskolákat, másnap pedig Lengyelország is hasonlóan tett. Az első esetek után hat nappal Lengyelország bevezette a távolságtartást, Magyarország egy nappal később. Lengyelország 11 nappal a járvány észlelése után lezárta határait, még mielőtt halálos áldozatok lettek volna, Magyarország egy nappal később tette meg mindezt. Lengyelország az otthonmaradást a kezdetekhez képest 21 nap múlva vezette be, Magyarország 2 nappal később követte a példájukat – sorolja. Utána mindezt perspektívába helyezi: Olaszországnak 35 napba telt bezárni az iskolaépületeket, Franciaországnak 53 nap kellett az otthonmaradás ösztönzéséig, Spanyolország 44 nappal a vírus kezdete után rendelte el a távolságtartást, Németország pedig 44 napot várt a határok lezárásával. Úgy látszik, Lengyelország és Magyarország a különleges felhatalmazást eddig az életek megmentésére használta – jelenti ki.

Mindennek ellenére Magyarország és Lengyelország vírusra adott hatékony és gyors reakciójáról sehol sem olvashatunk: „Az önkényuralomra törőknek kedvez a járvány”, írja a Bloomberg szerzője, „A populisták imádják a vírust”, fogalmaz egy lengyel baloldali újságíró. Ennél kreatívabb szerzők is beszálltak: „Hatalomátvétel vírus idején”, „Koronavírus-puccs”, és „Koronavírus és a poszt-demokratikus Európa hanyatlása”. És mindez csak egy kis összeállítás a részletekben igen szegény, ám elfogultságtól nem mentes és pontatlan cikkekből, amelyek világszerte jelentek meg – írja.

A hisztéria nagy része azon alapul, hogy „mi van ha” – mi van ha úgy nyernek, hogy a vírus még jelen van vagy nem mondanak le a hatalmukról, miután a járványnak már vége. Annak, hogy erre választ kapjunk az az egyetlen módja, hogy kivárunk – jegyzi meg később a cikkben. Lássuk, hogy Magyarország, amely az Európai Unió és a NATO egyik demokratikus tagja, amelyet nemzetközi szerződések kötnek, az NGO-k és az ellenségeskedő média pedig folyamatosan figyel, minden politikai hidat fel akar-e égetni és megkockáztatni a nemzetközi elszigetelődést – vázolja fel az érezhetően abszurd elképzelést.

Az ország kormányzatát támadó média és az olvasói feltehetik maguknak a kérdést: egy népszerű vezető vajon miért tenné mindezt két évvel a választások előtt? – veti fel Wellisz.

 

Összesen 39 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
comname
2020. április 25. 12:16
A rendeleti kormányzás, ami elvileg csak a vírus védelem miatt hoztak, közben bevezettek jópár ahhoz semmivel sem köthető szabályt, miközben azt a paralmentben is megvitathatták volna. Alig végzünk teszteket miközben a világon máshol sokkal többet csinálnak, mindenki hülye csak mi tudjuk, h nem kell tesztelni? A kórházakból elküldtek sok beteg embert, hogy legyen hely pedig elvileg hivatalosan alig van nálunk pár koronás. Ez lenne a hatékony? Ez lenne demokratikus?
BőröndÖdön
2020. április 25. 12:00
Várom a Sikorski levél szemlézését...Ébresztő,Mandi....
oskar
2020. április 25. 07:48
A rendkívüli felhatalmazás visszaadása után lesz-e bocsánatkérés? Ahogy ezeket ismerem, nem lesz. 1993-ban azt mondták, hogy 1994-ben nem lesz választás, mert Boross Péter rendkívüli állapotot hirdet. 2001-ben ugyanezt Orbánra. Volt választás. Nyertek is. Az "elnézést, rosszul gondoltuk!" elmaradt. Most már Hitler hatalomátvételéhez hasonlítják a kormánynak adott rendkívüli felhatalmazást. Ha nem kérnek bocsánatot, Még jobban leírják magukat. A magyar választók nem hülyék.
dick52
2020. április 25. 07:39
Már kezd unalmas lenni, az a baromarcú Soros!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!