A Transzparens Újságírásért Alapítvány elindítja a Transzparens Oktatásért projektet
A projekt keretein belül képzési anyagot állítanak össze a hallgatók számára, amely segíti őket abban, hogyan ismerhető fel a világnézeti alapú diszkrimináció.
Az államilag finanszírozott helyek a „légből kapott híresztelésekkel szemben" nem szűnnek meg a hazai felsőoktatásban – közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium kedden.
Az államilag finanszírozott helyek a „légből kapott híresztelésekkel szemben" nem szűnnek meg a hazai felsőoktatásban, a kormány az ingyenes tanulás lehetőségét a teljes intézményrendszerben tartósan meg kívánja őrizni – közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium kedden az MTI-vel.
A szaktárca közleménye szerint tudatosan álhíreket terjesztenek és politikailag kihasználják a diákokat azok, akik a Budapesti Corvinus Egyetem átalakításának „félremagyarázott következményeivel alaptalanul riogatnak".
A kormány célja, hogy a Corvinus 2030-ra bekerüljön a világ 200, Európa 100 legjobb egyeteme közé, és nemzetközi szinten is versenyképes diplomát tudjon garantálni.
Az egyetem a kihívásokhoz rugalmasabban igazodó keretfeltételek kialakítása érdekében jövő júliustól egy állami alapítású közhasznú alapítvány fenntartásában működik – erősítették meg, hozzátéve: az új működési és fenntartási modell megerősíti az egyetem pénzügyi helyzetét, megnyitja az utat az intézmény fejlesztése előtt, ezzel az oktatók és a hallgatók számára is több lehetőséget teremt.
A Corvinus 2020-tól új ingyenes képzési forma bevezetésével biztosít a jelenlegi államilag finanszírozott helyekével megegyező számú, több ezer térítésmentes képzési helyet. A tervezett változások a jelenlegi hallgatókat és a 2019-ben jelentkezőket semmilyen formában nem érintik – rögzítette az innovációs tárca.
Kiemelték: a kormány a hazai felsőoktatást nemzetközi szinten is versenyképessé kívánja tenni, és az ehhez szükséges lépéseket megteszi.
(MTI)