Volt liberális politikus állítja: Orbán Viktor október 23-án jó és ügyes beszédet mondott (VIDEÓ)
A Dávid és Góliát párhuzam működni fog a volt miniszter szerint.
A Magyar Liberális Párt a büntető törvénykönyv utólagos normakontrollal történő felülvizsgálatát kéri az Alkotmánybíróságtól, hogy a jövőben ne csak a titokgazda és a minősítésre jogosult szerv tehessen feljelentést az államtitkok illetéktelen kézbe kerülése miatt. Fodor Gábor szerint minderre a „Századvég-ügy” miatt van szükség.
A Magyar Liberális Párt (Liberálisok) a büntető törvénykönyv (Btk.) utólagos normakontrollal történő felülvizsgálatát kéri az Alkotmánybíróságtól, hogy a jövőben ne csak a titokgazda és a minősítésre jogosult szerv tehessen feljelentést az államtitkok illetéktelen kézbe kerülése miatt.
Fodor Gábor, az ellenzéki párt elnöke az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében hangsúlyozta, hogy a problémára a Századvég-ügy irányította rá a figyelmét. Kiemelte, a törvény azért ellentmondásos, mert általában a titokgazdának is szerepe van abban, ha a rábízott információk kiszivárognak.
A független országgyűlési képviselő szerint a Századvég-ügyben ez azt jelentené: ha a kormány úgy adott ki minősített adatot a cégnek, hogy az ennek fogadására nem volt jogosult, akkor az államtitkok illetéktelen kézbe kerüléséért senki nem tehet feljelentést, csak a titokgazda, azaz a kormány.
Mivel azonban a kormány maga is felelős és felelősségre vonható az esetleges bűncselekményért, nyilvánvaló, hogy soha nem tenne feljelentést – fejtette ki Fodor Gábor, aki szerint lehetővé kell tenni, hogy hasonló esetben bárki feljelentést tehessen.
A Liberálisok elnöke közölte, jövő héten megkezdi az aláírásgyűjtést az Országgyűlésben, hiszen a normakontroll elindításához a képviselők negyedének aláírása szükséges. Fodor Gábor emellett felkérte az alapvető jogok biztosát is, hogy kezdeményezze a normakontrollt az Alkotmánybíróságnál.
Az ellenzéki politikus egy korábbi írásbeli kérdésére válaszolva Pintér Sándor belügyminiszter azt válaszolta, hogy a Századvég munkatársai 2013. október 21-én kaptak engedélyt a titkosított adatokba történő betekintésre, a Liberálisok szerint pedig ennek tudatában felmerül a kérdés, hogy a cég a korábban készített tanulmányaiban nem használt-e fel titkos adatokat.