„Legfőbb érdekünk, hogy az Egyesült Államoknak jó elnöke legyen, egy jó stratégiai szövetséges, aki képes segíteni nekünk, együtt tud működni velünk” – fogalmazott a közigazgatási és igazságügyi miniszter a magyarországi Amerikai Kereskedelmi Kamara (AmCham) amerikai elnökválasztási partiján a budapesti Corinthia Hotelben. Navracsics Tibor stratégiai szövetségeseknek nevezte Magyarországot és az Egyesült Államokat a másnap hajnalig tartó parti kezdetén mondott üdvözlő beszédében. Eleni Tsakopoulos Kounalakis budapesti amerikai nagykövet arról beszélt: bárki nyerje az amerikai elnökválasztást, a két ország közötti barátság és kapcsolatok ereje nem fog változni. A nagykövet hangsúlyozta: az amerikai demokráciában él az a mély meggyőződés, hogy a politikai véleményektől és nézőpontoktól függetlenül az egyéneké lehet és kell, hogy legyen a végső szó. Akármi is a lesz végeredmény, az eredményt mindenki békességben tiszteletben fogja tartani, és a győztes nem csak azokat fogja képviselni, aki rá szavaztak, tisztában vannak azzal a felelősségükkel, hogy ellenfeleik jogait is meg kell védeniük.
Felhívta a figyelmet arra, hogy az elnök és a kongresszusi választások mellett az Egyesült Államokban állami és helyi választásokat is tartanak, új kormányzókról is döntenek. Különféle kezdeményezésekről is népszavazást tartanak, az ő államában, Kaliforniában például az állampolgárok véleményt nyilvánítanak arról is, hogy betiltsák-e a halálbüntetést. Havas István, a házigazda AmCham elnöke köszöntőjében úgy fogalmazott, ezen a történelmi éjszakán dől el, hogy ki lesz az új amerikai elnök, az eredmény meg fogja határozni az Egyesült Államok politikáját a következő négy évben, és ez fontos hatással lesz az egész világra, benne Magyarországra. Navracsics Tibor a parti megnyitója után úgy nyilatkozott: „nekünk egy hatékonyan működő amerikai döntéshozatali rendszerre van szükségünk". Ez általában azt jelenti, hogy akkor a leghatékonyabb az amerikai elnöki rendszer, ha a törvényhozás és az elnök ugyanahhoz a párthoz kötődik – fejtette ki.
A miniszterelnök-helyettes nem mondta meg, hogy melyik jelölttel szimpatizál. Arra a kérdésre, hogy vajon Barack Obama elnök újraválasztása vagy Mitt Romney győzelme lenne előnyösebb Európának és Magyarországnak, azt válaszolta, Magyarország kormányának minisztereként nem foglalhat állást ebben a kérdésben. Navracsics Tibor rámutatott: az amerikai elnökválasztási kampány sok érdekes tanulsággal szolgál, nyilván minden magyarországi politikai erő figyelemmel kíséri a tengerentúli kampányt. Szomorú tendenciának nevezte, hogy „az amerikai elnökjelöltek is egyre inkább egymással vannak elfoglalva és egyre kevésbé nagy víziók, nagy szakpolitikai elképzések megfogalmazásával”. A másik vastörvénnyé váló tendencia szerinte az, hogy „tovább prezidencializálódik” az amerikai politika. Ezzel kapcsolatban beszélt arról, hogy óriási szerepe van a médiának, a rengeteg platform, köztük az internet nyújtotta számos lehetőségnek köszönhetően sokkal sokszínűbb, sokrétűbb és kifinomultabb politikai kampányok folytathatók a célcsoportok megszólításával. Megjegyezte, hogy rövidesen a magyar választási kampányokban is meg fognak jelenni a sokkal célzottabb és specifikáltabb üzenetek, illetve az ezek eljuttatáshoz szükséges kommunikációs eszközök.