Áder: Újra és újra el kell mondani, hogy a kommunista diktatúra gyűlöletre épült

2012. szeptember 15. 13:02

Recsk nemcsak egy internálótábor, hanem akárcsak az Andrássy út 60., a kommunista rezsim kegyetlenségének jelképévé vált – jelentette ki a köztársasági elnök szombaton az egykori recski kényszermunkatábor területén kialakított Nemzeti Emlékparkban tartott megemlékezésen.

2012. szeptember 15. 13:02

Annak szimbólumává vált Recsk, hogy hová vezet, ha ember az emberre, magyar a magyarra támad egy emberellenes, elvakult, diktatórikus politikai eszme nevében – mondta Áder János. Ugyanakkor ma is élnek olyanok, akik a Recsken történteket relativizálják. Ezért újra és újra ki kell mondani, hogy a bűnt bűnnek, a bűnösöket bűnösnek, az áldozatokat pedig áldozatnak tekintjük – tette hozzá az államfő.

Áder János hangsúlyozta, hogy Magyarország köztársasági elnökeként fejet hajt az áldozatok emléke, az önkény által kegyetlenül megalázottak, meghurcoltak, a kommunista hatalom nevében elpusztítottak és a túlélők előtt. Mindazok előtt, akiknek nem volt más bűnük, mint, hogy a diktatúra gépezete „kiiktatandóknak”, elpusztítandó ellenségnek tekintette őket.

A recski tábor a diktatúra pokla volt, ahová nemcsak azért deportálták az embereket, hogy megfosszák őket szabadságuktól, hanem azért, hogy emberi méltóságukat, és akár az életüket is elvegyék tőlük. Mindennapos volt a megaláztatás, a kínzás és a halál. A szocialista önkény ÁVH-s gyilkosainak módszeres kegyetlensége vetekedett a náci rendszer hóhérainak embertelenségével – fűzte hozzá.

Ugyan sokféle emberek voltak, ám Recsken mégis közössé vált a sorsuk. Mindannyian magyar emberek voltak, akikkel szemben a proletárdiktatúra nevében követtek el aljas indokból, előre megfontolt szándékkal embertelen tetteket – hangsúlyozta az államfő. Ebben a helyzetben a fiatalabb nemzedéknek újra és újra el kell mondani, hogy a kommunista diktatúra önkényuralmi gépezete a fanatikus gyűlöletre épült. Az elnyomásra, az elfojtásra, az elhallgattatásra. A rettegés, a fenyegetettség érzése, a létbizonytalanság pedig a recski tábor bezárása után is a magyar társadalom mindennapi rossz élménye maradt – mutatott rá az államfő.

Összesen 57 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kispufi
2012. szeptember 17. 10:41
a kommunista demokrácia is arra épül...
Box Hill
2012. szeptember 16. 13:45
„A szocialista haza iránti szeretet felbonthatatlanul kapcsolódik hazánk ellenségeinek kiengesztelhetetlen gyűlöletéhez, az imperialisták és reakciósok gyűlöletéhez az egész világon. A szocializmus és leninizmus ideológiájának elválaszthatatlan tulajdonsága a szocializmus szülőfőldje ellenségei iránt érzett gyűlölet.” Forrás: Komszomolszkája Pravda, 1947 január 28, Leninizmus – a dolgozók kommunista művelése, 3. rész. „Az ideológia frontján kell küzdenünk és fogunk is küzdeni az ellenségeinkkel szemben, méghozzá nem passzív ellenállással, hanem szüntelen támadással. Ezt tanítja nekünk Lenin és Sztálin pártja. Hadd gondolja az ellenség rólunk azt, hogy undorító emberek vagyunk. Az ellenség szájából ez dicséret.” Forrás: Pravda, 1946 november 22. Konstantin Szimonov: Dráma, színház és élet. "Az osztályellenség gyűlölete azért szükséges, mert nem válhatsz jó harcosává a népednek és a kommunizmusnak, ha nem tudod hogyan küzdjél meg az ellenségekkel." Forrás: Hruscsov: Marxizmus-leninizmus, mint a jelképünk és a fegyverünk, Pravda, 1963 június 29.
Mystes
2012. szeptember 16. 10:35
Panty, akkor jövőre majd kitalálsz te egy olyan Recski beszédet, amibe senki nem köthet bele.
dé208
2012. szeptember 16. 10:35
Attól, hogy valamit sokszor elmondunk még nem okvetlenül lesz igaz. Ha sokszor elmondjuk, hogy a kd gyűlöletre épült az azt jelenti, hogy a kd gyűlöletét akarjuk elérni azaz a gyűlöletre építünk. Azt reméltem, hogy a k elnökünknek ennél azért több esze van.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!