Kaptunk pénzt Amerikából, nem keveset, sorry – így áll a külföldi támogatásokkal a szír repülős fake news sztorit benéző Magyar Hang
Utánanéztünk, hogy áll a TISZA Párt elnökével szoros kapcsolatot ápoló portál a külföldi „pályázatokkal”.
Magyarország geopolitikai helyzete drámaian megromlott.
„Egyrészt az ország északkeleti szomszédságában háború van, és az elképesztő pusztítás, a sok halálos áldozat és megannyi emberi tragédia miatt az orosz–ukrán szembenállás még a harci cselekményeket követően is vélhetően hosszú éveken (rosszabb esetben évtizedeken) keresztül fenn fog maradni. Másik keleti szomszédunk, Románia abban a helyzetben találja magát, hogy a háború során az orosz csapatok megindultak Odessza, azaz nyugat felé is, és ez azt jelenti, hogy az Oroszországi Föderáció hadserege közelebb került Moldovához és a román tengerparthoz. Ezt látva a román vezetés még inkább törekszik arra, hogy országát az előrenyomuló oroszoktól minél jobban megvédje. E két tényező Magyarország keleti környezetét a korábbiaknál jóval bizonytalanabbá, kiszámíthatatlanabbá és veszélyesebbé teszi a következő években. Ami pedig a déli határokat illeti, a Nyugat-Balkánon az ukrán háború nélkül is volt elég feszültség, elég csak Koszovó és Szerbia szembenállására vagy Bosznia-Hercegovina folyamatos belpolitikai válságára gondolni.
És ez még csak a közvetlen környezetünk vázlatos problémalistája. 2022. február 24-ével nemcsak az orosz–ukrán háború kezdődött meg, hanem nyíltan szembekerült egymással Oroszország és az USA vezette Nyugat is. Az oroszokat kiterjedt szankciókkal sújtják a nyugati országok, egyre több cég függeszti fel oroszországi tevékenységét. Az ellenségeskedés immáron nyílt a felek között, felgyorsul a fegyverkezési verseny, megkezdődött a második hidegháború is. Az eddigi jelekből ítélve az orosz–ukrán háború befejezése után is tartós maradhat az immáron globálissá fajuló szembenállás, a felek ugyanis túl sok olyan kemény lépést tettek meg, amelyekből nem lehet arcvesztés nélkül visszalépni.”
Fotó: YouTube