A Nyílt Társadalom vége

2016. augusztus 19. 11:06

A liberalizmus mára lesüllyedt odáig, hogy egyre szélsőségesebben korlátozó magatartási szabályokat és kötelezettségeket állapít meg az egyének számára.

2016. augusztus 19. 11:06
Paranoid Android
Paranoid Android
Ki ette meg?

„150 évvel ezelőtt Európában az emberek döntő többsége olyan társadalomban élt, amelyet – a lehető legelítélőbb szándékkal – a mai liberálisok »zártnak« neveznének. A falusi és a kisvárosi, illetve a nagyvárosi népesség jelentős része a születési helye közvetlen környezetében élte le az életét, alig változó körülmények között. Ezt békebeli világot nyugodtan nevezhetjük zárt társadalomnak.

Sem a technológia, sem a kultúra nem változott annyira gyorsan, hogy egy életen belül a változás az életviszonyok teljes átalakulását eredményezte volna. Ami volt, az a középkor alapjaira, az ókori görög kultúra el nem hanyagolható hatására és legfőképpen a változó, alkalmazkodó és (más ideológiáktól lényegesen különböző módon) valóban fejlődő kereszténységre épült. Röviden, a szabadság fogalmának értelmezésére egy olyan világban került sor, ahol a kultúra (beleértve a vallást is természetesen, a társadalmi és uralmi viszonyokat is) korlátai rendkívül erősek voltak.

A Nagy Francia Tömegmészárlás ideológiai hordaléka, tanítják most a fiataloknak, ebben a retrográd közegben kezdte a nagy társadalomátalakító munkát, amely végül elvezetett a mindannyiunk által naponta megtapasztalt csodálatos szabadságunkhoz. Mindent a Tábornok úrnak, a liberális filozófusoknak köszönhetünk és természetesen jelenkori tanítványaiknak. (...)

A liberalizmus mára lesüllyedt odáig, hogy egyre szélsőségesebben korlátozó magatartási szabályokat és kötelezettségeket állapít meg az egyének számára annak érdekében, hogy preferált személyek (és csoportok) »szabadsága« kiteljesedhessen.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 59 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
vigyor
2016. augusztus 19. 16:58
...a baj csak az, hogy ezzel a sokszínű, gyönyörű, érdekes és változatos világ egyöntetűen randa, kopott szürke lesz...eltüntetik a színeket, akik összemossák azokat.
OberEnnsinnen
2016. augusztus 19. 16:50
"„150 évvel ezelőtt Európában az emberek döntő többsége olyan társadalomban élt, amelyet – a lehető legelítélőbb szándékkal – a mai liberálisok »zártnak« neveznének. " Akkor ismert volt a gróf, báró, földesúr, ipartulajdonos neve, címe, magyarul ott élt, ahol az emberek. Ez volt a ZÁRT TÁRSADALOM. Bezzeg ma? Ma Soros György-i nyílt társadalmakban élünk. Annyira nyíltakban, hogy a valódi hatalombirtoklók rejtőzködnek. Civileket fizetnek le, hogy az érdekeik szerint eljárjanak. Kormánytagokat köteleznek le, majd lobbiznak náluk. Elnöki kampányokat finanszíroznak, majd kőfallal körülzárt, őrtornyos lakokban húzzák meg magukat. EZ A NYÍLT TÁRSADALOM. Bár igaz, időnként összejönnek, Bilderbergeznek, de csak azért, hogy a pibulloknak kiosszák az ukázt. Aztán usgyi, vissza a kőfalak mögé.
Lion
2016. augusztus 19. 16:23
Talán 20-30 éve még tényleg nyíltabb volt vagyis hihetőbb volt a nyílt társadalom 'igérete' de a válságok (piaci, politikai, migráns) szépen rámutattak arra, hogy ez az ideológia is kuka. Ez, amit nem fog fel a híres vén trotty, Soros.
Vén Csataló
2016. augusztus 19. 14:36
A "nyitott társadalom" pont olyan marketing bullshit kifejezés, mint a "bifidusz-efenzisz". Egy kreált baromság hasznos idióták számára, akiknek elég ha kérdés és utánaolvasás nélkül bebiflázzák ezeket a jelszavakat és a használatuktól tájékozottnak tévedik magukat. Ma már elég jól kezd körvonalazódni, miféle nyitpott társadalmat szeretne a libsi söpredék rákényszeríteni az emberiségre. Olyat, ahol maj ezek a nyomorult, félművelt pöcsök mondják meg, hogy milyen szót használhatsz és milyet nem, miről mit gondolhatsz és mit nem. És ha neked más a véleményed, akkor náci vagy. A nácikat meg ugye meg szokás ölni - tisztán prevenciós okokból. Na ezt a "nyitott társadalmat" nem szó szerinti, hanem tartalmi értelemben lefordítva diktatúrának nevezik.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!