A magyar példa

2015. május 17. 13:13

Magyarországé az egyik példa, amit Moldova követhet. Izrael a pragmatikus megközelítés másik példája.

2015. május 17. 13:13
Aurelian Lavric
3szék

Annak ellenére, hogy az EU valamennyi tagállama azonos értékeket és civilizációs standardokat vall, vannak csak egyes országokra jellemző, azokat egymástól megkülönböztető vonások is. És ebben a tekintetben csak a kisinyovi vezetőktől függ, hogy feltárják és átvegyék az egyes európai államok által mutatott hasznos példákat.

Magyarországé az egyik példa, amit Moldova követhet.

Az EU gazdasági struktúráiba megfelelően integrált és a közösségen belüli kapcsolatokat nem elhanyagoló magyar állam a moszkvai kormány döntéshozóival nemrég folytatott találkozók nyomán (ld. V. Putyin elnök budapesti látogatását) kifejezte készségét arra, hogy a gazdaság területén minden kölcsönhatási lehetőséget kihasználjon a keleti államokkal, jelen esetben az Orosz Föderációval. Az AEÁ kisinyovi nagykövete, James Pettit nemrég az egyik tévéadónak adott interjújában a következőt mondta: »Sem az AEÁ, sem az EU nem akarja, hogy Moldova csak a Kelettel, vagy (csak) az EU-val működjék együtt, tekintettel Moldova földrajzi helyzetére, mely kitűnő lehetőséget biztosít, hogy kulturális, poli­tikai, gazdasági és kereskedelmi kapcsolatokat tarthasson fenn a Kelettel.«

Magyarország jó példa a Nyugattal és Kelet­tel kiépített kiegyensúlyozott kapcsolatokra. Már­pedig a kelet-európai geopolitikai konfrontációk közepette hajlamosak vagyunk elhanyagolni, ha nem éppen meg is szakítani a kapcsolatot Oroszországgal.

Izrael a pragmatikus megközelítés másik példája.”
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 24 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
néhai Ch.Pilot
2015. május 17. 16:19
Nekem nem sok kétségem van afelől, hogy Moldova a kettő közül melyiket választja...
Peter8811
2015. május 17. 15:49
"Izrael a pragmatikus megközelítés másik példája." Lőni kell a románokat?
2015. május 17. 15:17
Egyrészt földraji, politikai és méretbéli helyzetünkből adódóan nincs más lehetőségünk, mint mindenkivel a lehetséges legjobb kapcsolatot kialakítani. Másrészt ideje különbséget tenni a szovjet és az orosz között. A egyik Sztálin, a másik Puskin. Az orosz, minden meglévő és ráaggatott szögletessége ellenére is mindég a tiszta tudás megszerzésére törekedett, és önálló, kicsit izolált tudása volt. Az orosz tudomány és kultúra története az eredeti őstehetségek története, de a technika története is nagyon hiányos és összefüggés nélküli lenne az orosz lapok nélkül. A nyugati átlagos tudás róluk ma sem különbözik az egykoritól. Egyszerűsít és skatulyáz, ami legfeljebb csak arra jó, hogy elfedje a skatulyázó hiányosságait. Vélhetően az orosz sokkal több annál, mint amilyennek látszik, és ha ez nem így lenne, az USA, mint a jelenlegi világ legnagyobb pénzügyi és katonai hatalma már régen ledarálta, vagy elpusztította volna.
kjkj945
2015. május 17. 14:43
"" Izrael a pragmatikus megközelítés másik példája. Külügyminisztere, a Moldova Köztársaságban született Avigdor Lieberman nemrég azt nyilatkozta egy moszkvai rádióadónak, hogy mivel országa már élvezi egy társulási (és implicit módon szabad-kereskedelmi) megállapodás előnyeit az EU-val, az izraeli kormányzat az Eurázsiai Unió vámuniójához való csatlakozásról szóló megállapodásról tárgyal. "" Ja mert ázsia is csatlakozhat az eu kereskedelméhez.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!