Hiánytársadalom?

2013. február 24. 13:58

Aki azt gondolja, hogy súlyosan deprimált érzelmi közegből, csak a nélkülözés keserű ízét megismerő generációkkal megvalósítható a jóllét egy már elfogadható szintje, az csak álmodozzon tovább.

2013. február 24. 13:58
Muki
Fejlövés

„Pontosan tudható, hogy a szegénység hogyan húzódik végig az évtizedeken, hogyan alakul, hogyan öröklődik és válik tartóssá. És mielőtt valaki dörzsölné a kezét, hogy ő bizony nem kerülhet ilyen helyzetbe, annak csak annyit: manapság Európa-szerte, így természetszerűleg hazánkban is pikk-pakk szűnnek meg munkahelyek. A társadalom jelentős részének alig néhány hónapra van tartaléka, ha egyáltalán, miközben átlagosan legalább egy év, mire el tud valaki helyezkedni, persze csak ha piacképes kompetenciákkal meg képességekkel rendelkezik.


És amire érdemes még figyelni, hogy a jelentés szerint »minden második magyar gyermeknek legnagyobb mértékben az egészséges társas kapcsolataival és kortársaihoz való kötődésével kapcsolatos szükségletei vannak veszélyben«. Ennek pedig amellett, hogy a gyereknek e hiányok saját jelenében minden bizonnyal szenvedést okoznak, az lehet a következménye, hogy a számla a későbbiekben még magasabb lesz. Hiszen e szükségletek kielégítése vagy parlagon hagyása a szocializációs folyamat szerves része, ami nagyban befolyásolhatja a kreativitást, a munkához való hozzáállást, a párkapcsolatok minőségét, illetve azt a készséghalmazt, ami lehetővé teszi a jó személyközi kommunikációt és ezen keresztül a jó emberi (társas) kapcsolatok kialakulását.

Aki azt gondolja, hogy súlyosan deprimált érzelmi közegből, csak a nélkülözés keserű ízét megismerő generációkkal megvalósítható a jóllét egy már elfogadható és vágyott szintje, az csak álmodozzon tovább.
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 29 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
szintiboj
2013. február 24. 22:01
"Aki azt gondolja, hogy súlyosan deprimált érzelmi közegből, csak a nélkülözés keserű ízét megismerő generációkkal megvalósítható a jóllét egy már elfogadható és vágyott szintje, az csak álmodozzon tovább.”" Mi van?????? Ki mondja ezt?
ottapont
2013. február 24. 19:12
Ennél jóval összetettebb a probléma. A boldogság,megelégedettség érzése egyáltalán nem köthető csupán anyagi javakhoz. Ezt bizonyítják azok a felmérések, melyek szerint például a sokkal szegényebb Dél-Amerikaiak boldogabbak mint gazdagabb Észak-Amerikai társaik. A társaskapcsolatok megléte vagy hiánya, azok sikeressége valóban jelentős tényező, ezzel nagy gondok vannak és nemcsak Magyarországon. A számítógépek kínálta virtuális lét érzelmi, szocializációs autistákat produkál. Nem maradnak a viselkedésterapeuták munka nélkül a jövőben sem. :( Egyébként a boldogságfaktort jelentősen befolyásolja a hit, mégpedig pozitívan. Ezt Kopp Mária kutatásai is bizonyítják, bár nem ő az egyetlen aki ezt kimutatta.
Fakutya őrnagy
2013. február 24. 15:54
Nem jó a névválasztás. Mindig a halálra kinzott, élve felgyujtott Pénzes Henrietta ugrik be.
kjkj945
2013. február 24. 15:17
A fejében elég sok hiány van!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!