„hvg.hu: A MOB elnökeként folytatná a Schmitt-vonalat, vagy egy teljesen új úton indulna el?
K.I.: Schmitt Pálnak húsz év alatt nagyon sok különleges helyzettel kellett megküzdenie. A rendszerváltást követően egy teljesen másfajta sportirányítási gépezet jött létre, ekkor vált külön a MOB az állam irányításától. Az elmúlt nyolc esztendő alatt a politika rosszul bánt a sporttal, és Schmitt Pálon keresztül közvetlenül a MOB-al is, köszönhetően annak, hogy nem voltak azonosak a pártpreferenciák. Ezért is próbálták letaszítani a »trónjáról«, de nem sikerült, mert az olimpiai bizottság ragaszkodott a személyéhez. (...)
hvg.hu: Véleménye szerint nem egészségtelen, hogy a politika és a sport ennyire összefonódik?
K.I.: Egyáltalán nem. Hiszen közös célokat akarunk megvalósítani. Ahogy az oktatásra, vagy kultúrára, úgy a sportra költött pénz is megtérül. Életkortól függetlenül, mindenkit rá kell szoktatni a sportolásra. Néhány éve volt egy sportállamtitkár, aki azt mondta, hogy a sport tartsa el magát. A sport bizonyos szakágai pedig jól tudjuk, hogy sehol a világon nem tudják magukat eltartani. Eleve meg kell teremteni a feltételeket, pályákat, intézményeket kell építeni. Az államnak az élsport már önmagában egy befektetés, a nemzet önbecsülését növelő faktor. Ha tíz magyar embertől megkérdezik, hogy kire büszkék, kilenc biztosan Puskás Öcsit, vagy Papp Lacit említi. Hatalmas sporttradícióval rendelkezünk, ebből nem engedhetünk.
hvg.hu: Orbán Viktor néhány éve arra bíztatott mindenkit, merjünk nagyot álmodni. Egy Magyarországon rendezendő olimpia álom vagy realitás?
K.I.: Igen, álmodni és álmodozni kell, de csak a realitások talaján maradva. Az olimpia kivitelezhető dolog. Ha sikerült a spanyoloknak és a görögnek, nekünk miért ne sikerülne? Ez csupán nemzeti összefogás és komoly sportélet kérdése. Kis országunknak, amikor összefogott és egy irányba nézett, nagyon sok mindent sikerült megvalósítania. De ennek még nincs itt az ideje. Ahhoz, hogy olimpiát rendezzünk, egy egészségesen élő és gondolkodó nemzetet kell felnevelnünk és ki kell építeni a sporthoz elengedhetetlen infrastruktúrákat. Lehet, hogy ez belekerül tíz vagy húsz esztendőbe is, de meg tudjuk és fogjuk csinálni. A magyarok világszerte híresek a rendezvényszervezésükről és vendéglátásukról. Élni kell a lehetőségeinkkel és a tehetségünkkel.”