Mennyiben más most a Fidesz és a KDNP, mint amilyen 2002-ben volt?
„Most sokkal szervezettebb és kevésbé naiv lett azokhoz az időkhöz képest. Naiv volt, mert azt hitte, hogy elég jól kormányozni, s az emberek figyelnek, aktívan tájékozódnak, s ebből vonják le következtetéseiket. Elég volt néhány kérdéssel, például a nyugdíj kapcsán megzavarni őket, s máris teljes volt a zavarodottság. Egyszerűbb üzenetek adva, kevesebbet hibázva kommunikál most a Fidesz-KDNP, mint korábban. Szervezettebb, mert minden körzetben van aktív embere, akinek van segítője, aki szintén figyeli majd a választást. Van a pártnak egy alternatív szavazatszámláló rendszere is, amelyet kétszer már éles helyzetben is tudtunk tesztelni.”
Sokszor a tolerancia hiányát sütik rá a KDNP-s politikusokra. Mennyiben gondolja azt a pártjáról, hogy egy teljesen elfogadó és nyitott közösség?
„A KDNP egy világnézeti alapokon nyugvó párt, ezért vannak olyan sarkalatos, morális kérdések, amelyekből nem enged. Ez azonban nem a tolerancia léte, vagy nem-léte, hanem a világ megjelenítése – minden pártnak joga van, hogy a saját véleményét elmondja. Ha én valahogy gondolkozom morális alapokon egy társadalmi kérdésről, azt nekem jogom van egy demokráciában elmondani, s ezt mindenkinek tiszteletben kell tartania. Ezért veszélyesek az olyan szólamok, hogy „nem egyel több párt lesz a parlamentben, hanem néggyel kevesebb”.”
Kérem, hogy egy-egy szóval reagáljon az általam felsoroltakra:
MDF?
„Megbokrosodott.”
20 évet a 20 évért?
„Hétezret a kerékbilincsért.”
Hagyó?
„Compostellától a Gyorskocsi utcáig.”
Seres Mária?
„Népharag.”
Kémrepülők?
„Restart!”