A 20. században útjára induló tervezőgrafika műfaji királynője a plakát. A művészek hittek abban, hogy a plakát mint műfaj kiszabadítja őket a múzeumok fogságából és a művészet kiállítóterévé az utca válik. Így válta múlt század elejétől a plakát az avantgarde művészet egyik meghatározó kommunikációs felületévé, s ma is még mindig a plakát a legnagyobb közterületi nyomtatvány.
A fogalmi gondolkodásmód egyik legtökéletesebb műfaja és képi megjelenése, csodálatos vizuális győzelem a verbalitás fölött. A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem tervezőgrafikus hallgatói az elmúlt évtizedben rendkívül sikeresen vettek részt nemzetközi és hazai plakátpályázatokon. Az egyetem Grafika Szaka majdnem száz éves történetének mindig fontos területe volt a sikeres plakáttervezők képzése, oktatók és növendékeik, kik ma már tanárok, beírták nevüket a magyar plakáttörténetbe.
A Grafika Szak egykori növendékei és tanárai munkáit láthatjuk a Művészetek Palotája Fesztivál Színházának előterében május 5-étől 23-ig. A kiállítás a MOME grafika oktatásának centenáriumát ünneplő GRAFIKA 100 című eseménysorozat része, melyet Mélyi József, művészettörténész nyit meg szerdán 17.30-kor.