Kidobná a magyar biztost egy arab EP-képviselő, mert Várhelyi nem pénzelné a terroristákat
Kiakadt a Zöldek arab EP-képviselője, már Von der Leyennél kopogtat.
Mégiscsak jut a pénzünkből a palesztin terrorszervezetnek.
Régóta vita tárgya az Európai Unióban, hogy jut-e európai pénz palesztin terroristákhoz. Várhelyi Olivér, az Európai Unió bővítésért és szomszédságpolitikáért felelős – nem mellesleg magyar – biztosa már az október 7-i terrortámadást követően is leállíttatott egy Palesztinába irányuló uniós segélycsomagot,
mert nem volt benne biztos, hogy abból tényleg egy eurocent sem jut terroristákhoz.
Szándékát végül az Európai Bizottság többi tagja meghiúsította, az Európai Parlament egy marokkói születésű francia zöld képviselője pedig kampányt indított a lemondatására.
Ezt is ajánljuk a témában
Kiakadt a Zöldek arab EP-képviselője, már Von der Leyennél kopogtat.
Ebbe a vitába szállt be most Michael Freilich, aki a Fidesz által is megcélzott Európai Konzervatívok és Reformerek pártcsaládjába tartozó belga konzervatív pártot – nem mellesleg az ország legnépszerűbb politikai erejét – képviseli a belga parlamentben. Az Ynet beszámolója szerint Freilich felkérdezte a belga kormányt azzal kapcsolatban, hogy miként működik a Hamász terrorszervezett az országban – és meglepő választ kapott.
Paul Van Tigchelt igazságügyi miniszter ugyanis közölte:
„a Hamász Belgiumban fedőcégek hálózatán keresztül aktív, és olyan adománygyűjtő tevékenységekben vesz részt, melyek végső soron a Hamászhoz csatornázzák el a pénzt a palesztinoknak szánt humanitárius segély álcájában”
.
Ezzel a belga igazságügy-miniszter megerősíti a magyar kormány és a magyar biztos feltételezéseit: az Európából segélyként feladott összegek bizony nagyonis megérkezhetnek a terroristákhoz.
Miután az igazságügy-miniszter elárulta, hogy a Hamász fedőszervezetei adománygyűjtéssel és lobbizással is foglalkoznak, Freilich mindjárt talált is egy EUPAC (Politikai Kapcsolatok Európai-Palesztin Tanácsa) nevű belgiumi lobbiszervezetet, amely hivatalosan ifjúsági zenei, kulturális és sportprogramokkal foglalkozik Marokkóban, de történetesen három palesztin vezeti, vezetőjét,
Majed Al-Zeert pedig 2008-ban Háled Mesál akkori, 2015-ben pedig Iszmáíl Hanije mostani első számú Hamász-vezérrel látták együtt.
Az EUPAC saját bevallása szerint a belga politikában „a közel-keleti régió geostratégiai helyzetének fontosságába való befektetésen dolgozik”, amely a palesztinok „megszállás alóli felszabadításának” része. Ennek érdekében találkoznak európai politikusokkal, és tartanak szemináriumokat, kampányokat, workshopokat.
Nyitókép: Mahmoud ZAYYAT / AFP