Beleszállt Amerikába az iráni diplomácia

2018. május 23. 10:58

„Pompeo és más amerikai tisztségviselők régi érzékcsalódások foglyai” – mondta egy élő televíziós interjúban Mohamed Dzsavád Zaríf, az iráni diplomácia vezetője.

2018. május 23. 10:58

Mike Pompeo amerikai külügyminiszter Iránra vonatkozó megjegyzései hazugok, régi illúziókon alapulnak, az Egyesült Államok pedig érdekcsoportok foglyává vált – vélekedett Mohamed Dzsavád Zaríf, az iráni diplomácia vezetője szerdán. Pompeo a napokban „a történelem legkeményebb szankcióit” helyezte kilátásba arra az esetre, ha Irán nem szab gátat regionális és katonai befolyásának. Az amerikai külügyi tárca vezetője azzal vádolta meg Teheránt, hogy fegyveres csoportokat támogat Szíriában, Libanonban és Jemenben.

Zaríf szerint Pompeo régi feltételezéseket porolt le és ismételt meg határozottabb és illetlenebb hangnemben. „Pompeo és más amerikai tisztségviselők régi érzékcsalódások foglyai” – mondta egy élő televíziós interjúban az iráni politikus. „Velejükig romlott érdekcsoportok ejtették túszul őket” – tette hozzá.

Eközben Mohammad Bagerí iráni vezérkari főnök szószegőnek és kegyetlennek nevezte az amerikai vezetőket szerdán. Bagerí egyúttal leszögezte: Teherán nem enged Washington nyomásának, és nem fogja korlátozni katonai tevékenységét. „Az iráni haderő  istennek hála  jelenleg felkészültebb, mint valaha, és egyetlen hatalom engedélyére vagy jóváhagyására sem fog várni, hogy fejlessze védelmi képességeit” – idézte az IRNA iráni állami hírügynökség a vezérkari főnököt. Bagerí szerint az amerikai vezetők „szószegők, kegyetlenek, bűnösök, elszigeteltek, dühösek, romlottak, és a cionista rezsim fizeti őket”. A vezérkari főnök azt mondta: Washingtonnak nincs elég mersze egy katonai konfliktushoz Teheránnal.

Donald Trump amerikai elnök május elején jelentette be, hogy az Egyesült Államok kilép az iráni atomprogramról 2015-ben kötött többhatalmi megállapodásból. Trump már megválasztása előtt élesen bírálta a megállapodást, amely szerinte nem garantálja, hogy Irán ne tehessen szert nukleáris fegyverekre. Az egyezség többi aláírója egyelőre igyekszik tartani magát a megállapodáshoz. A több mint 10 éves tárgyalássorozat értelmében Irán korlátozza nukleáris tevékenységét, cserébe pedig a nemzetközi közösség feloldotta az Iránnal szembeni szankciók nagy részét.

(MTI)

Amerika választ! Kövesse élőben november 5-én a Mandiner Facebook-oldalán vagy YouTube-csatornáján!

Összesen 15 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Világpanoráma
2018. május 23. 21:18
"A verseny nem tisztességes" http://vilagpanorama.hu/2018/05/23/angela-merkel-kinaba-latogat/
polnemkor
2018. május 23. 12:03
'Beleszállt Amerikába az iráni diplomácia': megint egy totál fals mandi cím. Amerika "szállt bele" igen keményen Iránba, akik most visszaszóltak. Tehát a cím: 'Keményen visszaszólt Amerikának az iráni diplomácia' kellett volna hogy legyen.
OberEnnsinnen
2018. május 23. 11:33
Mohamed Dzsavád Zaríf, az iráni diplomácia vezetője szerdán: „Pompeo és más amerikai tisztségviselők régi érzékcsalódások foglyai” – mondta egy élő televíziós interjúban az iráni politikus. „Velejükig romlott érdekcsoportok ejtették túszul őket” – tette hozzá. ------------------------ "Woodrow Wilson, az Egyesült Államok 28. elnöke, 1920-ban: "Ezt a nagy ipari nemzetet most már a pénzhitel rendszere ellenőrzi. A hitelek nyújtása központosítva lett. Ezáltal az ország növekedése, és valamennyi tevékenység ellenőrzése néhány ember kezébe ment át. A legrosszabb uralom alá kerültünk, kormányzatunk egyike a civilizált világ leginkább ellenőrzött és dominált kormányzatának. Ez a kormány többé nem a választók szabad döntésének, hanem befolyásos csoportok véleményének és kényszerének megfelelően cselekszik."/7/ ------------------ Ennek a "demokráciának" az egyik disznója, a Jóbarát, Goodfriend oktatott bennünket a "korrupcióról"..., a G. Soros által uralt "amerikai "külügyminisztérium" embereként...
a hun
2018. május 23. 11:12
Hasonló érzékcsalódások láttattak tömegpusztító fegyvereket amerikai politikusokkal, Irak lerohanása előtt anno, majd napjainkban Szíria ismételt / sokadik bombázása előtt. Amennyiben föntiek nevezhetők érzékcsalódásnak, a jobban ideillő háborús bűnök helyett.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!