Behódolás helyett nemzeti érdekérvényesítés
Nagyon is indokolt a Fidesz új kommunikációs stratégiája Magyar Péterrel szemben.
Tilos a taps, a kosztüm és a nagybetűk – az Alapjogokért Központ sajtószemléje politikailag korrekt hírekről.
Az Alapjogokért Központ arról ír szemléjében: tilos a taps, a kosztüm és a nagybetűk – már az angolszász világ egyetemein. „Ha nagybetűkkel írnak egy szót, az azt a látszatot keltheti, hogy a feladat nehéz, és ez megijesztheti a hallgatókat” – indokolja az egyik vonatkozó javaslatot a brit Metro, melyből érződik, hogy a nem véletlenül hópehely-generációnak nevezett és valóban hatásosan érzékenyített brit és amerikai egyetemisták szinte bármin elsírják magukat. Néhány éve még azon csodálkoztunk, hogy úgynevezett „safe space”-ekre van szükség az egyetemeken belül, hogy a hallgatók biztonságban érezhessék magukat az őket esetleg sértő ellenvélemények kapcsán – de látható, semmi sem elég. Most már az egész kampuszból „biztonságos zónát” kell varázsolni: és ebbe nem férnek bele a nagybetűk mellett a kosztümök és a tapsolás sem – erről is lehet olvasni a szemlében.
Az ideológiai továbbképzés célpontjai azonban már régóta nem csak az egyetemisták – közli az Alapjogokért Központ. A gender-ideológia hívei ugyanis már gyermekkorban szeretnék elkezdeni az „érzékenyítést”, mely letöri a „nevetséges nemi sztereotípiákat”. Az ausztrál Sydney Morning Herald cikke például azt tartja fontosnak kiemelni, hogy a kisfiúknak joguk van tütüben, azaz lányos balettruhában táncolni, és a legsötétebb vészkorszakot idézi, ha egy tanár megtiltja ezt. „A tanárnak támogatnia kellett volna a kisfiút a tütü viselésében a nadrág felett, hiszen ő ezt akarta” – írja egy vonatkozó ügy kapcsán a lap. „És miért is ne? Hiszen a gyermekek minden esetben pontosan tudják, hogy mi a jó nekik, ezért tehát célszerű minden kérésüket teljesíteni, legyen az három tonna csoki, űrutazás vagy tütüben ugrálás. Szintén a Metro hasábjain eközben azért kardoskodnak, hogy a gyerekeket minél hamarabb képezzék ki LMBTQ-ideológiából, hogy minél előbb minél többen fedezhessék fel magukban a transzneműséget. A kiegyensúlyozottság jegyében viszont szerintünk érdemes lenne erről megkérdezni például a muszlim bevándorlók véleményét is: mennyire »saría-kompatibilis« például egy burkát hordó kisfiú?” – teszi fel a kérdést az Alapjogokért Központ.
„A gender sokkal összetettebb annál, mint hogy szigorúan férfi és nő nem létezne” – hökkent meg mindenkit a Cosmopolitan szerzője, aki „láthatóan nem szereti a szólásszabadságot, mert már-már illemtan szintjére emelkedő előírásokat fogalmaz meg, hogyan kell beszélni a transzneműekkel, nehogy megbántódjanak szegények” – kommentálja a hírt az Alapjogokért Központ. A 21. századi újbeszél, amelyet maga Orwell is megirigyelne, olyan szavakat alkot, mint a „misgendering” és a „deadnaming”. Hogy ezek mit jelentenek, kiderül a szemléből – ahogy az is, miért elegendő indok a migránskaravánok USA-ba történő beengedésére pusztán az, hogy már egyébként is a határon vannak. De arra is fény derül, hogyan függ össze a férfigőg a „himpathy” és a „himpunity” kifejezésekkel, miért „oreózza le” egyik feketebőrű a másikat – és hogy mi a „niggerfishing” tényállása.
Az Alapjogokért Központ sajtószemléjében olvashatnak még arról, hogy „a rasszizmus körforgásában a fehér emberek lopnak a fekete kultúrából”; hogy J. K. Rowling próbál ugyan modern és toleráns lenni, de csak nem sikerül neki; valamint a rasszista társkereső alkalmazásokról és a szólásszabadság korlátozásának legutóbbi esetéről is beszámolnak, amikor a Twitter ismét egy muszlimokat kritizáló újságírót tiltott le.