Nagyon gyorsan magasra nőnek és könnyen össze tudnak omlani a radikális pártok.
2009. november 23. 13:33
p
0
0
7
Mentés
„Tölgyessy Péter szerint jogilag teljesen egyértelmű, hogy a Jobbik és a Magyar Gárda két különböző szervezet. A Jobbik egy párt, amely a jelenlegi szabályok szerint törvényesen működik, a Magyar Gárda pedig egy betiltott szervezet – fogalmazott a politológus az MR1-Kossuth Rádió reggeli műsorában. Tölgyessy szerint érdemes megnézni, hogy hol vannak a Jobbik szavazói. A Jobbik áttörése ott történt meg, ahol a magyar kapitalizmus a legrosszabb arcát mutatja. Ráadásul a Jobbik a legfiatalabb párt, és különösen erős a fiatalok között az egyetemek világában, és ebben a közegben fölényesen veri a szocialistákat.
A fiatalokban mindig benne van egy lázadási potenciál – igaz, általában a baloldalon. Nálunk viszont pont az ellenkezője történt: a jobboldalon tört ki. A fiatalok azt mondják, ez a rendszer nem jó, nem lehet vele érzelmileg azonosulni, végtelenül igazságtalan. „Ez hihetetlen kritika mindannyiunkkal szemben. A közvélemény sikertelennek, igazságtalannak érzi az egész országot és bántóan alkalmatlannak gondolja az elitet. Az elitellenesség pedig nagyrészt megmutatkozik a Jobbik világában” – magyarázta a politológus.
Minden Jobbik-dokumentumból kiütközik a megváltás hite, ereje, ez pedig nagy erő, és persze tagadhatatlan, hogy a cigánykérdés is vastagon ott van a Jobbik sikerében – jelentette ki Tölgyessy Péter. A baloldali értelmiség, általában a baloldal pártjai olyan fogalomrendszert, olyan kategóriarendszert kínáltak a magyar társadalomnak a probléma kezelésére, leírására, amely teljesen ellentétes volt az emberek hétköznapi tapasztalatával. A radikális pártok ugyanakkor mindig veszélyben vannak, ezek turbulens pártok, nagyon gyorsan magasra nőnek és könnyen össze tudnak omlani. Döntően azért, mert minél közelebb kerülnek a hatalomhoz, annál inkább választásra kényszerülnek, igazodnak a realitásokhoz, és mindig lesznek olyanok, akik azt mondják, elárulták az igazi radikális indulást, és ebből szakadások keletkezhetnek.”
Nagy tervezgető vagyok. Tervezgető és álmodozó. Ez az álmodozás nem egy jó hírű kifejezés, mert leginkább valami olyasmit értenek alatta, ami felesleges, értelmetlen és hiábavaló. Elálmodozgat az ember, na persze. De nagyon ráérsz!
p
0
0
0
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 7 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
zsanett-kúnrum
2009. november 24. 14:43
már megint ez a sunnyogás " mi a realitás? az hogy merjünk kicsit álmodni
Tölgyesi bár nagyon okos dolgokat mond, de ő is felelős ezért az alkotmányért, politikai berendezkedésért. Olyan alkotmányt, politikai rendszert alkottak, ahol a politikusnak nincs felelőssége! Teljesen törvényesen eladhatja a lakosságot gályarabnak és nem hívható vissza, nem vonható felelősségre. Az emberek megbíztak a "szakemberekben", de kiderült, hogy dilettánsok!
Gyurcsány(i) országlása erre világos példa. A parlamenti szavazógép nem tekinthető demokratikus intézménynek.
A lobbik demokráciája nem azonos a közjó demokráciájával!
Baloldali ( annak mondja magát) kormány van a társadalom vesztesei ezért jobb oldalon sorakoznak fel. Jobb oldali kormány esetén a baloldali radikalizmus fog megerősödni. Az egésznek semmi köze a fasizmushoz, vagy a kommunizmushoz.
Ne feledjük! Ellopták a fiatalok jövőjét, és ezen nem tudnak törvényesen elégtételt venni! Ez a radikalizmus oka.
Ez a Tölgyesi cikk teljesen kerek ! Nem igazságot hirdet, hanem tényeket közöl ! Egyébként szerintem a Jobbik felfutása törvényszerü, mert -sajnos a demokrácia ilyen- parlamentáris keretek között az összes lehetséges kapaszkodót kihasználó - bár többszörösen megbukott - hatalmat nem lehet elsöpörni. A parlamenten kivülről számtalan módja van a /teljesen igaz és jogos/ véleménynyilvánitásnak, amit a Jobbik maximálisan ki is használ. A parlamenten belül -ellenzékből politizálva- sokkal nehezebb lesz ilyen népszerünek maradni, mert ott az igen-igen, a nem-nem. De bizzunk benne, hogy a Jobbik jó /jogszerü és demokratikus/ parlamenti párt lesz, mert őszintén szólva inkább Őket látom, mint az SZDSZ-t és az MDF-et, akik már minden elvet és mindenkit elárultak. Egyébként pedig örüljünk, hogy nálunk a jobboldali szélsőséget ócsárolja a megmondó elit és nincs részünk a nyugati városokat igen gyakran -és alaposan- összetörő, gyujtogató szélsőballal.