Dacol a trenddel – már a filmvásznon is hódít Marco Rossi
Magyarországon is bemutatták a DAC filmet, a dunaszerdahelyi futballklubról szóló mozit, amely a felvidéki magyarság közösségteremtő erejének szimbólumává vált.
„Összeborulva örültünk, hogy magyarok lehetünk ” – fogalmazott az énekes.
„Van egy szép hagyományunk: megünnepeljük egyszer egy évben a magyarságunkat, a nemzetünk születését. Nehogy már ne lehessen ezt egy előre bejelentett, 25 perces tűzijátékkal megünnepelni?” – tette fel a kérdést a Belmondo énekese a Borsnak.
„A probléma abból fakadhat, hogy a tűzijáték nagyon hangos, akárcsak a petárda, és az egyéb hasonló szórakoztató eszközök. Abban az esetben, ha egy eb hajlamos a hangos zajoktól félni,
a felelősség a gazdié, hogy tud-e vigyázni a kutyája nyugalmára arra a 25 percre, míg a magyar nép az összetartozását ünnepli”
– fogalmazott az énekes.
„Persze most is voltak, akik egymásnak estek különböző platformokon, de kérdem én:
tényleg nem lehet vidámnak lenni 25 percig ebben az elcsigázott világban?
„Mi a családdal kimentünk a rakpartra, onnan néztük az eseményt, és összeborulva örültünk, hogy magyarok lehetünk. Néha ez is kell, sőt, nagyon fontos” – folytatja gondolatait a hétvégi ünnepségről.
Tavaly a kutyás közösséggel került összetűzésbe. A zenész bejegyzése ugyan nem a tűzijáték, hanem a szilveszteri petárdások és a napokig tartó, idegtépő hangzavar miatt született meg, mégis botrány lett körülötte. Azonban úgy látja, a mostani és a korábbi eset között jelentős különbség van. „Ott a kutyások tényleg erőszakosan léptek fel, ami csakis erőszakot szülhet. Pedig Isten látja lelkem, ku***ra utálom a petárdázást én is” – mondta a portálnak.
Megértem, hogy félnek a kutyák, de értük a gazdáik a felelősek. Nem lehetünk mindig mindenkire tekintettel!”
– tette hozzá a zenész.
Nyitókép: MTI/Nyikos Péter