Lázár János: Magyarország kormánya a legnagyobb alföldi vasútépítési fejlesztésre készül
A Fidesz az egyetlen olyan politikai közösség, amely az Alföld fejlesztését fontosnak tartotta az elmúlt harminc évben – mutatott rá a miniszter.
Négy szakszervezet szakértői közösen készítettek egy módosító csomagot, amely 94 ponton módosítaná az új Munka törvénykönyvének legutóbbi változatát.
Négy szakszervezet vezetői csütörtökön az MTI-vel közölték: 94 pontból álló módosító csomagot küldtek a parlament képviselőinek az új Munka törvénykönyvével kapcsolatban. A tervezet az érdekképviseletek vezetői szerint a legutóbbi módosítások után sem növeli a foglalkoztatottságot, a munkavállalók pozícióját pedig egyenesen rontja.
A csomag kidolgozásához az Autonóm Szakszervezetek Szövetsége, az Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés, a Magyar Szakszervezetek
Országos Szövetsége, és a Szakszervezetek Együttműködési Fóruma delegált szakértőket – közölte Kuti László, az ÉSZT vezetője.
Borsik János, az autonómok vezetője az MTI-nek beszélt arról is, hogy korábban a hat szakszervezeti konföderáció felkereste a Nemzetközi Munkaügyi Szervezetet (ILO) a kormány kapcsolódó munkájának kritikájával. A szervezet szerint folytatni kell a konstruktív párbeszédet a munkaügyi reformról – ehhez a munkavállalók és munkaadók képviselővel való tárgyalásokra van szükség.
A parlament egyébként szerdán folytatta le a új Munka törvénykönyvéről szóló törvényjavaslat általános vitáját a parlamentben. Az MSZOSZ elnöke, Pataky Péter is nyilatkozott az MTI-nek: szerinte nem jó érvelés a kormánytól az, hogy az Mt. minden pontjára van uniós példa. Pataky szerint „mindenhonnan azt az egy pontot vették át, amely még épphogy átviszi a lécet”. „Ha ezt összeadjuk, abból egy olyan minimum jön ki, amilyen sehol másutt nincs a világon” – tette hozzá az érdekképviseleti vezető.