Így állnak a számok: több mint kilencszázezren küldték már vissza a nemzeti konzultációt
A kérdőív online is kitölthető.
Egyre többen a saját bőrükön érzik, hogy a kormány magára hagyta az embereket.
„A koronavírus járvány tombolása közepette gőzerővel folytatódik az orbáni rendszer kiterjesztése. A folyamat az egész ország, az egész gazdaság és társadalom mélyreható, akár visszafordíthatatlan átalakítását eredményezheti. Ha így lesz, akkor a magyar jobboldal, mint a történelemben annyiszor, ismét zsákutcába vezeti Magyországot.
Több mint egy éve, hogy a koronavírus nem szűnő fenyegetésével kell együtt élnünk. A járvány újabb hullámokban támad, mi pedig versenyt futunk az idővel. Amíg nem sikerül elegendő embert beoltani, addig maradnak a korlátozások, emberek halnak meg, vállalkozások mennek tönkre, munkahelyek szűnnek meg, családok lehetetlenülnek el.
Egyre többen a saját bőrükön érzik, hogy a kormány magára hagyta az embereket. Hiába a propaganda, mindenki tudja, hogy – a Nyugat-Európában alkalmazott gyakorlattal ellentétben - egy kiváltságos kisebbséget leszámítva, sem a vállalkozások, sem az emberek nem kaptak érdemi segítséget a túléléshez. Tovább nőttek a társadalmi egyenlőtlenségek, és egyre reménytelenebbnek látszik a járvány utáni gyors gazdasági újjáéledés. De azt is látjuk: ahelyett, hogy a kormány 100 százalékban a járványkezelésre, a gazdasági és szociális válság enyhítésére koncentrálna, esztelennek tűnő költekezésbe kezdett, és a járvány okán egy sor olyan intézkedést hozott, amelynek időzítése első pillanatra érthetetlennek tűnik.
Ilyen például a felsőoktatás átalakításának felgyorsítása. Az egyetemek alapítványi működésbe adása önmagában nem lenne ördögtől való. Ám éppen az SZFE példája mutatta meg, hogy a felsőoktatás átalakítása nem is titkoltan politikai célokat szolgál. Annak a »kultúrharcnak« a része, amelynek nevében kiszorítják a szabadon gondolkodó és ezért »rendszeridegen« művészeket, oktatókat, és amelynek nevében a jobboldali ideológiai nevelést ki kívánják terjeszteni a felsőoktatásra is.
De ebbe a sorba tartozik az egészségügy átalakításának terve is, amely tovább rombolja a járvány miatt amúgy is túlterhelt egészségügyi rendszert. És itt sem az orvosok béremelése vagy a hálapénz elleni fellépés a probléma. A gond az, hogy ez az átalakítás szakmai egyeztetés nélkül történt, és sem az egészségügyben dolgozók, sem a betegek nem tudják felmérni, hogy milyen változásokkal kell majd számolniuk. Történik mindez egy soha nem látott egészségügyi veszélyhelyzet kellős közepén.”