Parlamenti pofozkodás: így tette helyre Orbán Viktor Toroczkai Lászlót (VIDEÓ)
„Úgy döntöttünk, hogy Magyarország újra nagy és gazdag legyen. Ezt szolgálja a gazdaságpolitikánk” – húzta alá a miniszterelnök.
A napokban a Mátrában egy ipari szennyezés keletkezett, a kormány és a hatóságok pedig egyszerűen nem reagálnak normálisan.
„Amikor szerdán telefonon beszéltem egy, a Mészáros Lőrinc tulajdonában lévő Mátrai Erőmű és az állami támogatásból felépült Viresol Kft. telephelye környékén élő nővel arról, hogy hamuszürke lett a helyi Bene-patak, viccesen mesélte, hogy az egyik tévéstáb azt kérdezte, van-e halpusztulás? Azért nevetett, mert a halak egy korábbi nyári szennyeződésben már kipusztultak a patakból. A nő azt is elmesélte, hogy korábban horgásztak és fürödtek a patakban, a gyerekek ott játszottak, de mióta a Viresol megnyílt, ennek vége. Vége, mert a cég, bár pénzt és új munkahelyeket is hozott a térségbe, de ipari szennyezést is.
Persze megnyugtató az, ha egy sajtótájékoztatón a Mátrai Erőmű vezetése elmondja, hogy nincs gond, de nem szeretne belemenni a részletekbe, mert úgyse érti senki, és hogy az se gond, ha a környék kénszagban úszik, mert attól még, hogy szaga van a gáznak, lehet 0-ás értéke a koncentráció veszélyességének. Csak ugye nem lepődik meg senki, ha ez nem megnyugtató az állampolgároknak?
Meg egyébként elmondhatja azt a katasztrófavédelem, hogy nincs gond, de az ipari létől habzó, hamuszürkére változó patak, a településeken terjengő kénszag, a gáz, ami fejfájást és torokkaparást okoz a helyieknek, a cégeknél elszíneződő fémpénzek, a csak gázmaszkban megközelíthető részek a gyárakban, a véres székletet produkáló dolgozó, és a többi munkavállalói rosszullét mindennek nevezhető, csak normálisnak nem. Meg, ha még nem is jár konkrét emberi károsodással, akkor se mondjuk erre azt, főleg a nyári eset ismeretében, hogy semmi gond sincsen.
A napokban a Mátrában egy ipari szennyezés keletkezett, ami minden bizonnyal az ott működő cégek hibájából történt. Nehéz ezt máshogy nevezni.
A kormány és a hatóságok pedig egyszerűen nem reagálnak normálisan. Az, hogy Gulyás Gergelynek nem az a válasza a kormányinfón, hogy feltárjuk a problémákat, megbüntetjük a cégeket, és mindent megteszünk a környezeti katasztrófa elkerülése érdekében, hanem egyszerűen letagadja, hogy habzott volna a patak, arra tényleg nem tudunk mást idézni, mint a nemrégiben megjelent Csernobil sikersorozat egyik sorát:
»3,6? Nem jó, de nem is tragikus.«”