Brüsszel miatt komoly a tét

2016. május 04. 08:58

A népszavazásnak komoly tétje van, mert a magyar választók állásfoglalásukkal nemet mondhatnak a tervezett brüsszeli diktátumokra.

2016. május 04. 08:58
Kis Ferenc
Magyar Idők

Az elmúlt évben és idén összesen közel másfél millió migráns érkezett a kontinensre, jórészt ellenőrizetlenül, tömegesen özönlöttek be a zöldhatárokon.

Több százezer bevándorló tartózkodási helyét nem ismerik a hatóságok, a schengeni határokon belül szabadon grasszálhatnak, ami többek között azért is életveszélyes, mert – mint sajnos már megtapasztaltuk – számos terrorista is érkezett Európába a migránsinvázióval.

Mindezek ismeretében rendkívül felelőtlen és egyúttal életszerűtlen is a bevándorlók szétosztása bármilyen kvóta alapján. Mégis hogyan képzelik ezt a gyakorlatban? Milyen alapon döntenék el például azt, hogy ki melyik uniós országba kerüljön? A demokrácia jegyé­ben közvélemény-kutatást végeznek majd a migránsok köré­ben, ki hol szeretne élni?

Ez nyilvánvalóan nem működne, mert mindenki Németországban, illetve még néhány gazdagabb nyugati országban képzeli el a jövőjét. Erőszakkal viszont nem lehet rákényszeríteni senkire, hogy hol éljen, a schengeni övezeten belül amúgy is szabad a mozgás.

A brüsszeli bürokraták és a mögöttük álló gazdasági érdekcsoportok, illetve magyar elvtársaik ettől függetlenül mindent megpróbálnak, hogy ráerőltessék Európa népeire a saját világképüknek megfelelő gyakorlatot. Ők a nemzetállamok felszámolásán dolgoznak, mert a globalizált, gyökértelen tömegeket könnyebb irányítani, mint az öntudatos közösségek tagjait.

A népszavazásnak tehát komoly tétje van, mert a magyar választók állásfoglalásukkal nemet mondhatnak a tervezett brüsszeli diktátumokra.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 44 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
bini
2016. november 14. 22:33
Vona és a jobbik is tudja, hogy jelen esetben az Alkotmánymodosítással nem lehetne célt érni, csak adnának a [email protected] egy pofont. De mivel ezzel a javaslattak kábithatják a nagyérdemüt akik nincsenek tisztába sem az unios szabályok müködésével és hatáskörével, valamint a hazai joghatásokkal ezért könnyü félrevezetni őket, mint anno a decemberben5-i Határon tuli magyarok Állampolgársági népszavazással kapcsolatban. Mikor ellenkampányt fólytattak és horrort viziónáltak Gyurcsányék. Igaz az eredményét a mai napig nyögik, mivel akkor kezdték ásni a sírjukat amit nem is érzékeltek. A Jobbik nem tanult ebből és araszól a oszlás felé apró léptekkel megnyílatkozásai és tettei kapcsán.
boszorkánypöröly
2016. május 18. 19:18
Érdemes a szöveg stílusát megfigyelni. Csasztuska, a legaljából.
majszter
2016. május 09. 01:42
„Az elmúlt évben és idén összesen közel másfél millió migráns érkezett a kontinensre, jórészt ellenőrizetlenül, tömegesen özönlöttek be a zöldhatárokon." Ebből min. 400ezret szűrés nélkül az Orbán adminisztráció engedett át, ahelyett, hogy tette volna azt, amit a shengeni előírásoknak megfelelően kellett volna tennie. A népszavazási bohózatnak nem a tétje komoly. Ha a kormány Paks-II-vel kapcsolatban nemzetközi szerződésekre hivatkozva nem volt hajlandó népszavaztatni, akkor most a menekült kvótála kapcsolatban sem tehetné, mert azt is nemzetközi szerződések szabályozzák, jelesül, hogy vállaltuk az EU-ba belépéskor, hogy annak értékrendjét, jogrendszerét elfogadjuk. Orbánnak egyedül arról lenne joga népszavaztatni, hogy kilépjünk-e az EU-ból. Csakhát akkor ugrana a sok pénz, amit már eddig is elcsaklizott a haveri körével, de ha az elapadna, a haverok is rögtön a pokolra küldenék. Így hát a népszavazás bizony csak egy bohózat, egy zsarnok hagymázos agyának szüleménye.
brabant89
2016. május 09. 01:42
Érdemes összehasonlítani Bakó Neának a Magyar Nemzetben megjelent írását ezzel a Magyar Időkben megjelent írással. Látható a színvonalkülönbség a Magyar Nemzet javára. Kis Ferenc fel sem teszi a kérdést, hogy mire jó ez a népszavazás, egy bértollnok miért is tenné, nem az olvasók informálása, hanem gazdái érdekének képviselete a vállalt feladata, van-e jogi haszna. Nem. Hogy a Kúria döntése jogilag kifogásolható, arról sem ejt szót. Viszont a jobber közönség imádja az összeesküvés-elméleteket (a valóság megértése macerás dolog, jobbak a készregyártott elemek) ezért az ő írásában is megjelenik a nemzetállamok felszámolásán ügyködő gazdasági érdekcsoportok. Undorodom ettől. Fujj. Színvonaltalan nyílt kormánypropaganda. Az itteni kommentelőknek persze tetszik. Ennyire képesek.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!