Lesz egy fontos különbség a közelgő és a korábbi klímakatasztrófák között

2015. augusztus 18. 10:39

Bőven lesznek képeink és szövegemlékeink (Facebook-posztjaink) arról, amikor a klímaváltozás – várhatóan, de semmi esetre sem remélten – magasabb fokozatba kapcsol.

2015. augusztus 18. 10:39
Borbás Barna
Válasz.hu

Ám nem mindegy, hogyan viseljük a ránk mért katasztrófákat! Arról, ugye, nincs információnk, hogy a különböző dinosauriák milyen érzésekkel fogadták a Mexikóba csapódó meteoritot, azt sem tudjuk, hogy az ősember milyen szavakkal illette a legutóbbi jegesedés elmúlását, ellenben fontos különbség, hogy bőven lesznek képeink és szövegemlékeink (Facebook-posztjaink) arról, amikor a klímaváltozás – várhatóan, de semmi esetre sem remélten – magasabb fokozatba kapcsol.

A budai esőtudósítókról készült képben minden benne van, amit a modern városi emberkatasztrófákhoz való hozzáállásáról tudni kell. A XXXII. század tudósai a XXI. századi régészeti rétegekben kutakodva megtalálják majd a tűzeset közben szelfiző férfi csontjait és a tornádó elől nem menekülő, hanem azzal pózoló apuka fosszíliáit is.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 2 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Nielsen
2015. augusztus 18. 11:19
Nézd Barna. Én nem akarok Szaniszló üzemmódba kapcsolni, de ez a klímabaszás téma az egyik "kedvencem". Én úgy érzem, hogy általában jól rálátok dolgokra, de ezen a téren nagyon mást gondolok, mint általában az "értelmesen" gondolkodók. Szerintem a klímaváltozás egy nagy trükk. Az elitek trükkje. Az elitek trükkje. 10-50 év mennyi valójában? Nem sok. Máskor is voltak változások, aztán kiegyenlítődések is. Persze amíg az emberek ezen aggódnak, addig napestig lehet elmélkedni az elitek asztalánál azon, hogy a változások következtében kialakuló "új földterületeket" kik és hogyan fogják megszerezni. Kik és hogyan fogják a talapzatokat kisajátítani. Úgy érzem, túl sokat kellene változtatni azon a technológiai összefüggésrendszeren amiben élünk, hogy ezt a talán csak átmeneti hatást kicsit is tompítani tudjuk. Mi ehhez túl keveset tudunk hozzátenni szerintem. Amiből pedig az is következik, hogy annak szörnyű hatásai lennének a gazdaságra - és persze a fegyveriparra nézve is. Aztán pedig tudjuk mi jön. Tehát: kiadványokban lehet elmélkedni azon, hogy több szélkerék kéne, meg ne használjunk nejlonszatyrot, de ennél tovább úgysem fog elmenni az erről való gondolkodás. Talán nem véletlenül. Csók, a család.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!