Olyan régimódi emberek vagyunk, akik jobban szeretnek veszíteni Szókratésszel, mint nyerni Marxszal

Ami a Mediaworks-harcostársakkal történik, az szégyene a közösségünknek.

Csakhogy nem annyira inog ez a kormányzati rendszer, amennyire a tüntetők szeretnék. Éppen ellenkezőleg.
„Egyre indokoltabb a kérdés: kinek a kormánya a jelenlegi kormány? Mert a társadalom szinte minden rétegét, csoportját képviselő tüntetők aligha érezhetik magukénak azt a kormányzatot, amely ellen tiltakoznak s amelynek alkalomadtán a lemondását követelik. Egyre többen érzik úgy, hogy ez a kormányzat immár egy félreértésen vagy a tömegek félrevezetésén alapuló, önmagát túlélt hatalmi konstrukció, amely messze távolodott a társadalmi valóságtól. S ami elveszítette társadalmi alapjait, az előbb-utóbb meginog.