Ki itt a probléma?

2015. június 16. 08:17

S ez így is van rendjén, csak hát okvetlenül az eszünkbe jut az orosz elnök februári budapesti útja, amely ezzel szemben rendesen kiverte a biztosítékot a nyugati elitben.

2015. június 16. 08:17
Stier Gábor
Stier Gábor
Magyar Nemzet

De menjünk tovább, az teljes mértékben megérthető, hogy a pápa nem rekeszt ki senkit. Talán még azt is beláthatjuk, hogy Olaszországot, Franciaországot vagy Németországot más mércével mérik, de az már végképp elgondolkoztató, hogy Robert Fico szlovák kormányfő vagy az osztrák kancellár moszkvai útján miért nem háborodott fel az értékekre oly kényes Nyugat. Tény, hogy a Moszkvával szintén kiváló kapcsolatokat ápoló szomszédaink közül egyik sem hívja ki maga ellen a sorsot harcias Nyugat-ellenes retorikával. Országa érdekeiből kiindulva nem nyit felesleges frontokat, főképp akkor nem, ha évszázados üzletet készül kötni az egyébként manapság rossz fiúnak kikiáltott Putyinnal. Így nem is kell sietve kompenzálnia az Egyesült Államok felé. Nem véletlen, hogy térségünkből Magyarország az egyetlen, amely katonákat küld az Iszlám Állam megfékezésére.

De térjünk vissza az eredeti kérdéshez, hiszen a legutóbbi amerikai jelzésekből is egyre inkább az látszik, hogy Oroszországra szükség van a világ előtt álló kihívások kezelésében. A probléma tehát nem is maga Oroszország vagy Putyin, hanem az a nemzeti érdekek mellett kiálló magatartás, amely a Kreml jelenlegi első emberét jellemzi. Ez az, ami szúrja a Moszkvával a szankciók ellenére is üzletelő Washington szemét. Az sem tetszik az Egyesült Államoknak, ha valaki, lemásolva az ő módszereit, a jelenlegi világrend működésképtelenségét igazolva, az erő alkalmazásától sem riad vissza.

Lassan véget kellene tehát vetni Oroszország elszigetelésének, s azok virtuális megvesszőzésének, akik nem a szembenállást, hanem a párbeszédet erősítik. Ferenc pápa e téren is jó példát mutatott.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 16 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Droite
2015. június 16. 18:28
Magyarorszagnak nincs szuksege kulfoldi ellensegekre. Talalni itt dogivel a hatarokon belul is kollaborans, hazaarulo tetveket. Egy kis kezpenzert meg a sajat anyjukat is eladnak. Unios " kepviselo ur" lobbizik hazaja EU tamogatasa befagyasztasarol. Nincs meg egy olyan orszag ahol pl. Ezt a ferget nem huznak lampavasra. Csak mi.
tas0125
2015. június 16. 16:48
Mi a fene? Más is fosch a gyepre.
Ellensúly
2015. június 16. 10:37
Ficónak nemcsak a Putyin-barátságot nézik el, hanem a szélsőjobboldaliságot is. El tudjuk képzelni, mekkora hiszti lenne, ha a nála kevésbé nacionalista Vona kerülne kormányfői székbe.
egyetmondok
2015. június 16. 09:34
Azért ez nem ol.yan bonyolult. Más,pl. közép-kelet európai politikusoknak vannak a nyugati,főként uniós politikai elit provokálásán,csesztetésén kívül egyéb lényeges célkitűzései is,a Fidesz-nek meg nincsenek...,de hát ettől kedvelik őket olyan sokan,sőt,még az euroszkeptikus nyugati körökben is. Aki nyugaton szereti,ha ba...tatják az uniós elitet,annak a Fidesz nagyszerű szórakozás és kikapcsolódás.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!