Orbán ott hon van

2015. április 02. 07:05

Azt, hogy nekünk Keletre kell utaznunk ahhoz, hogy otthon érezzük magunkat, mert Brüsszelben, az Európai Unióban mi – az eredetünk szerint – idegenek vagyunk, hadd utasítsuk már vissza.

2015. április 02. 07:05
Németh Péter
Németh Péter
Népszava

„Azt még csak-csak tudomásul vesszük, hogy Orbán Viktor szívesen utazik Kazahsztánba, ez szíve-joga. Azt már egy kicsit furcsállni lehet, hogy száztagú küldöttséget vezet ebbe a nem-demokratikus berendezkedésű országba, de ha így tesz, hát legyen ott Mészáros Lőrinc és neje is. Az megint csak az elfogadható kategóriába tartozik, ha ő úgy érzi, hogy abban az országban rokonokra talál; az ember nem válogathatja meg a rokonait. De azt, hogy nekünk Keletre kell utaznunk ahhoz, hogy otthon érezzük magunkat, mert Brüsszelben, az Európai Unióban mi – az eredetünk szerint – idegenek vagyunk, hadd utasítsuk már vissza. És hadd kérjük, hogy ezt csak egyes szám első személyben fogalmazza meg a miniszterelnök. Olcsó poén lenne ideírni: mi azt sem bánnánk, ha azt választaná saját otthonának, mi pedig – ha lehet – maradnánk Európában.

Európánál, Brüsszelnél.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 142 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
balbako_
2015. április 02. 18:28
1. A kormányfő ádáz kritikusai a szemére vetik: a világ nem látott még olyat, hogy valaki európai uniós miniszterelnökként olyan kétes hírű népséggel boltoljon, mint a kazahok. Ezzel szemben a valóság az, hogy a távol-keleti ország külföldi befektetőinek élmezőnyében csupa mintademokráciát találunk, köztük az Egyesült Államokat, Hollandiát, az Egyesült Királyságot, Franciaországot, Svájcot, Ausztriát vagy Japánt. Valahogy – pedig, velünk ellentétben, inkább megtehetnék – ők sem tudnak/akarnak lemondani az energiahordozókban és üzleti lehetőségekben páratlanul gazdag Kazahsztánról. 2. Több magyar újságírót még most is kórházban kezelnek, miután szívszélhűdést kaptak annak hallatán, hogy Orbán Viktor a kazah vezető időtlen idők óta tartó, és a következő választáson meghosszabbításra váró elnökségében az ország stabilitását dicsérte. Fogalmam sincs, ez arrafelé kötelező kör-e minden hatalmas biznisz megkötése előtt, avagy csak túltoljuk a piros biciklit. Mindenesetre tény, hogy nem is olyan régen egy republikánus és egy demokratapárti politikusból álló amerikai kongresszusi küldöttség tagjai Asztanában úgyszintén halálra dicsérték Nazarbajev elnök „erőfeszítéseit az eurázsiai térségben és azon túli stabilitás és biztonság előmozdításában”. 3. Orbán legújabb kazahsztáni turnéjával végképp kiírta magát a komolyan vehető politikusok sorából – sugallják sokan. Nos, akkor nézzük meg, melyik az a világszerte megbecsült exkormányfő, akinek tanácsadócége Nazarbajev elnöktől személyesen kapott megbízást a Nagy Kazah Reformfolyamat szakértői és kommunikációs támogatására. Yes, indeed: az európai baloldal megújítójáról, a legszexibb brit férfipolitikusról, minden közel- és távol-keleti békefolyamatok, útitervek és egyéb jószolgálati ügyek képviselőjéről, Tony Blairről van szó, aki még a Kazahsztánról készült propagandafilmben is főszerepet kapott. (Heti Válasz)
illiberator
2015. április 02. 18:21
Szánalmas, amikor egy hithű komcsi-szovjet-fan bértolnok túlkompenzációs szindrómában szenvedve nyugati értékekről osztja az észt.
OberEnnsinnen
2015. április 02. 16:25
Beszéltek, de nem a lényegről... Mert pl.: a csehek 5-ször annyit exportálnak - KERESKEDNEK - a kazakokkal, mint mi! Hopp, ehhez mit szóltok? Persze, hogy ez így van, ... ezért is az Orbán a felelős. Nem a korábbi demokratikus-nyugatias-köztársasági külügyesek, a jó, echte európai Balázs Péter, Kovács Laci bácsi stb., stb...
Morgen
2015. április 02. 15:35
Ne már az mondd, Németh Péter, hogy egy tudós levelét meghamisítani az maga a nyugati morál! :-)))
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!