„És most lépjünk át az álmok birodalmába, felejtsük el a munkahelyi szerkesztőségi rendszert, amelynek legvadabb szolgáltatásait még 1982-ben találhatták ki egy kaliforniai garázsvállalkozásban. Vagy az otthon használt szövegszerkesztőt, amelynek alapvetése még korábbi.
És üssük be a böngészőbe, hogy spundge.com.
És lőn web 2.0 forradalom – lőn ultramodern szerkesztőségi rendszer. Legyen szó önállóan vagy csapatban dolgozó újságírókról… Tehát, mi is az a Spundge? Röviden: olyan online alkalmazás, amely az újságírói munkát a kor követelményeinek megfelelően támogatja. (Legalábbis a fejlesztők ezt állítják.) Hírolvasó – egyénileg beállítható hírforrásokkal – , online jegyzetfüzet, szövegszerkesztő és a csapatmunkát támogató komplett szerkesztőségi rendszer egyben. (...)
Mindenesetre a szövegszerkesztő nélkül is igen nagy segítség lehet cikk- vagy könyvíráshoz a Spundge. Ugyanakkor két dolgot nem árt észben tartani, mielőtt anyagainkat ebben a digitális jégszekrényben kezdenénk tárolni (most tekintsünk el a harmadiktól, hogy havonta fizetni kellene ahhoz, ha az integrált szövegszerkesztőt is használni szeretnénk):
- A Spundge egyelőre teszt (béta) üzemmódban fut.
- Számomra legalább is gond, hogy helyben nem tudom tárolni az adatbázisaimat, kénytelen vagyok rábízni mindent (legyűjtött anyagok, megírt anyagok) egy most induló vállalkozásra, illetve szervereire. (Az évek óta működő Evernote-ban pl. az a zseniális, hogy létezik desktop verziója is, amely a saját számítógép merevlemezén tárolt adatbázist automatikusan szinkronizálja az Evernote felhőjében csücsülővel – bizalomépítő megoldás, ha a cég csődbe menne, az adataim nálam is megvannak.)”