Az ország esik szét, a miniszterelnök meg sehol – kiakadt a brit lap
Keir Starmer szerintük a nemzetközi politika kaszása.
Mondhatjuk persze, hogy nem Magyarország van válságban, hanem az euróövezet, ám azt gondolom: ha az euróövezet válságban van, akkor Magyarország különösen.
„»Megálljunk, Béláim, előbb kijelölöm, meddig kell tolni: ez a jel« – mutat a földre tett kabátjára száz, a kocsmát »arrébb toló« embernek Kállai Ferenc a Legényanya című filmben. Miközben egy német(!) rendszámú kocsi sofőrje ellopja a kabátot, az erőlködők fogják a fejüket, mondván, rátolták az épületet a ruhadarabra.
Nagyjából hasonlóképp járt a kormány is a jelként maga elé kitűzött pénzügyi függetlenségi akcióval: mostanra úgy tűnik, kénytelen-kelletlen maga alá temethette elveit e kérdésben. Orbán Viktor 2010 júliusában még úgy fogalmazott: »az IMF-től való szabadulás« egy lépés a nemzeti önrendelkezés irányába. Mára azonban a helyzet alapvetően megváltozott: ennek kétségtelenül egyik fő oka az európai gazdasági környezet bizonytalansága. A másik azonban idehaza keresendő: a »függetlenségi harc«, a bankadó, a végtörlesztés, a Magyar Nemzeti Bank és az Európai Bizottság elnökével való viaskodás, a magánnyugdíj állami kézbe vétele most már kicsapta a biztosítékot az unióban is. Mondhatjuk persze, hogy nem Magyarország van válságban, hanem az euróövezet, ám azt gondolom: ha az euróövezet válságban van, akkor Magyarország különösen. (...)”